رابط کاربری MIUI دارای 80 میلیون کاربر فعال در هند

MIUI، رابط کاربری سفارشی برای گوشی‌های هوشمند شیائومی مبتنی بر سیستم عامل اندروید بوده که یکی از محبوب‌ترین رابط‌های کاربری است. اگرچه این شرکت به دلیل تصمیم خود در زمینه ارائه تبلیغات در رابط کاربری، دچار نقص و ضعف شده است، اما از لحاظ جنبه‌های مختلف همچنان در صدر جدول قرار دارد.

امروز، این شرکت اعلام کرده است که 80 میلیون کاربر فعال MIUI در هند وجود دارند. این اطلاعیه توسط شیائومی منتشر شده و در حالی ارائه شده که جدیدترین نسخه این رابط کاربری یعنی MIUI 11 در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. MIUI 11 قرار است در یک رویداد در هندوستان رونمایی و به بازار عرضه شود. این شرکت همچنین فاش کرده است که گوشی‌های هوشمند سری Redmi Note از این شرکت، بیش از 100 میلیون کاربر دارند. با این حال، اعداد فاش شده مختص کشور هند نیستند و کاربران را از سراسر جهان شمارش می‌کنند.

شیائومی و تولید تلویزیون‌های هوشمند

سیستم عامل جدید این شرکت، MIUI 11، مبتنی بر جدیدترین نسخه اندرویدی یعنی اندروید 10 است. در اینجا ویژگی‌های جدید این نسخه را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

جدیدترین آیکون‌ها و انیمیشن‌های نرم و صاف: در رابط کاربری MIUI 11، شیائومی ظاهر آیکون‌ها را تغییر داده و اکنون آنها ظاهری مینیمالیستی و در عین حال جذاب دارند. این شرکت همچنین انیمیشن‌های کند در نسخه MIUI 10 را بهبود بخشیده و با بهترین و نرم‌ترین حالت به نمایش گذاشته است و تجربه‌ای غنی و همه‌جانبه را ارائه می‌دهند.

حالت صرفه‌جویی: این حالت برای طولانی کردن عمر باتری در هنگام اتمام شارژ منظور شده است. طبق گفته این شرکت، وقتی که گوشی خود را در این حالت قرار دهید، این دستگاه می‌تواند با 5 درصد شارژ تا 24 ساعت عمر داشته باشد. هنگامی که این حالت روشن است، دستگاه شما به طور خودکار Wi-Fi را خاموش می‌کند، برنامه‌های غیرضروری را می‌بندد، فرآیندهای پس زمینه را محدود می‌کند و در نهایت رنگ صفحه نمایش را به سیاه و سفید تبدیل می‌کند.

حالت کودک (Kids Mode): والدینی که می‌خواهند یک محیط دیجیتالی ایمن را برای فرزندان خود ایجاد کنند، می‌توانند از این قابلیت حالت کودک استفاده نمایند. زمانی که این حالت فعال شود، دستگاه فقط قادر به اجرای برنامه‌هایی است که توسط والدین در لیست سفید قرار گرفته است. علاوه بر این، همچنین یک فضای آموزشی در اختیار کودکان قرار خواهد گرفت که شیائومی ادعا می‌کند که روشی بصری برای آموزش کودکان و نوجوانان خواهد بود.

پخش تصویر در نمایشگر خارجی: این قابلیت این امکان را می‌دهد تا گوشی‌های هوشمند با رابط کاربری MIUI 11 به صورت بی‌سیم، محتوای صفحه نمایش را که شامل بازی‌ها، فیلم‌ها‌، اسناد و سایر برنامه‌ها بوده به تلویزیون یا مانیتور متصل کنند.

مدیریت استفاده از برنامه ها: دارندگان این رابط کاربری می‌توانند بررسی کنند که چه مدت زمان را برای هر برنامه صرف کنند و در صورت لزوم می‌توانند مدت زمان استفاده از گوشی خود را به منظور حفظ سلامت روحی و جسمی کاهش دهند.

هشدارهای مربوط به زمین لرزه: با کمک اطلاعات ارائه شده توسط دفاتر منطقه‌ای، دستگاه‌های مجهز به MIUI 11 می‌توانند در صورت وقوع زلزله یا پس از وقوع، صاحب خود را مطلع کنند. علاوه بر این، جزئیات اضافی مانند مراکز امداد و نجات و مکان‌هایی را برای استفاده از خدمات پزشکی در اختیار کاربران قرار خواهند داد.