تشکیل اتحادیه غول های چینی چون شیائومی ، اوپو و ویوو برای گوگل پلی

فروشگاه Google Play در حال حاضر محبوب ترین فروشگاه برنامه برای Android است. اما غول های گوشی های هوشمند چینی مانند Xiaomi ، OPPO و Vivo می خواهند این موضوع را تغییر دهند. آنها اتحادی را تشکیل داده اند که به توسعه دهندگان در خارج از کشور این امکان می دهد تا برنامه های خود را به طور همزمان در همه ی فروشگاه ها آپلود کنند. این یک اقدام بزرگ با هدف شکستن تسلط Google در دامنه فروشگاه برنامه Android است.

OPPO ، Vivo ، Xiaomi و Huawei  باهم در نظر سنجی 2019 40٪ از محموله های گوشی های هوشمند را تشکیل می دهند. بسیاری از توسعه دهندگان جدید طبق آمار Statista ، فروشگاه Google Play تقریباً در دسامبر سال 2019 حدود 3 میلیون برنامه در اینجا داشته است. بنابراین فروشگاه برنامه در حال حاضر بسیار شلوغ است و این کار را برای برنامه های جدید سخت می کند.

همچنین بخوانید: تصاویر جدید Mi 10 و Xiaomi Mi 10 Pro

آنها آن را اتحاد جهانی خدمات توسعه دهنده (GDSA) می نامند. شرح رسمی اتحاد طبق وب سایت آنها به شرح زیر است.

اتحادیه خدمات جهانی توسعه دهندگان (GDSA) متعهد به ارائه خدمات یکجانبه از جمله توزیع محتوا ، پشتیبانی از توسعه ، عملیات بازاریابی ، تبلیغ برند و کسب درآمد از ترافیک برای توسعه دهندگان جهانی است. این خدمات به توسعه دهندگان کمک می کند تا با آگاهی از برند خود آن را بهبود بخشند و تعداد زیادی از کاربران با کیفیت بالا و کسب درآمد از ترافیک را بدست آورند. خدمات ما 9 کشور و منطقه مانند هند ، اندونزی ، روسیه و مالزی را تحت پوشش قرار داده است. GDSA مشتاقانه منتظر همکاری با توسعه دهندگان خارق العاده است تا بتواند در کنار هم حرکت کرده و به همکاری برد-برد دست یابند.

این اتحاد به عنوان یک سیستم پشتیبانی برای توسعه دهندگان جهانی در مراحل مختلف توسعه برنامه های کاربردی و کسب درآمد عمل می کند. هم اکنون 9 منطقه مانند هند ، اندونزی ، روسیه و مالزی را در بر می گیرد. جالب اینجاست که وب سایت رسمی فقط Xiaomi ، OPPO و Vivo را به عنوان اعضای اتحادیه رسمی GDSA ذکر کرده است. با این حال ، گزارش رویترز از هوآوی نیز به عنوان عضو اتحادیه یاد کرده است. هر چهار شرکت هنوز تأیید عضویت خود را اعلام نکرده اند.

تسلط Google در این بازار به آن اجازه می دهد تا 30٪ کمیسیون فروش را در فروشگاه برنامه خود جمع کند. بنابراین این اتحاد می تواند با ارائه مشوقهای بهتر و شارژ کمیسیون کمتر در توسعه دهندگان فریب دهد. همچنین ، برنامه های آنها در کلیه فروشگاه های اپلیکیشن های عضو شرکت کننده در دسترس خواهد بود و میزان نوردهی آن در بین 9 منطقه تحت پوشش این سرویس به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

در حالی که ما هنوز عضویت هوآوی در اتحاد GDSA را تأیید نکردیم ، می دانیم که این شرکت به شدت سعی در ایجاد جایگزینی برای فروشگاه Play دارد. این شرکت پس از ممنوعیت فروش گوگل از فروش خدمات نرم افزاری خود به این شرکت ، دسترسی به خدمات Google Play را از دست داد و از این رو دسترسی به فروشگاه برنامه را از دست داد. بنابراین پیوستن به این اتحاد می تواند سریعترین راه برای ایجاد جایگزین مناسب برای فروشگاه بین المللی Play Store باشد.

همچنین لازم به ذکر است که هوآوی همچنین سرمایه گذاری زیادی را برای جذب برنامه نویسان در فروشگاه برنامه خود انجام می دهد. این شرکت 1 میلیارد دلار به بالا به توسعه دهندگان جهانی پیشنهاد کرده است تا برنامه ها را در فروشگاه اپلیکیشن های خود با نام Huawei AppGallery توسعه دهند و منتشر کنند.