معرفی و مشخصات دوچرخه برقی شیائومی مدل Himo C20

Xiaomi Himo C20شیائومی در تولید گوشی ها و دیگر وسایل الکتریکی بسیار موفق عمل کرده و محبوبیت خوبی را هم به همراه داشته، اما موفقیت های شیائومی به همینجا ختم نمیشود.

شیائومی پیشرفت چشمگیری هم در بازار دوچرخه های الکتریکی نیز داشته است. البته برند شیائومی در بازار دوچرخه نام غریبی نمیباشد. شیائومی قبلا دوچرخه های برقی تاشو خود ،مانند: مدل HIMO و مدل QiCycle  را هم وارد بازار کرده بود.

 

Himo

برند Himo یکی دیگر از شرکت های زیر مجموعه شیائومی میباشد.Himo در زمینه دوچرخه های برقی تخصص دارد.

Xiaomi Himo C20دوچرخه برقی جدید شیائومی با نام Himo C20 معرفی شده که Himo C20 میتوان گفت سری جدیدی از مدل T1 و دوچرخه جمع و جور V1 Plus میباشد.اگرچه مانند V1 Plus یک دوچرخه برقی کاملاً تاشو نیست، اما پدال ها و دسته فرمان این دوچرخه برقی جمع میشوند تا حمل و نقل Himo C20 راحت تر بشود. البته اگر یک دوچرخه برقی کاملاً تا شو میخواهید میتوانید از مدل Himo Z20 استفاده کنید.

Xiaomi Himo C20

دستیار پدال دوچرخه برقی Himo C20

در Himo C20 سطح قدرت الکتریکی 6 سطح (لِوِل) دارد. که عدد “0” به معنی عدم کمک برق به پدال میباشد ، بنابراین حرکت دوچرخه فقط بستگی به ورودی شما به پدال دارد.

سطح “3” حداکثر 70٪ از توان موجود از طریق سنسور کادنس را برای دوچرخه سوار فراهم می کند(سرعت چرخش پدال اندازه گیری شده (RPM))، در سطح “6” 100٪ قدرت موجود میباشد که از طریق دسته فرمان دوچرخه که (مانند گاز دادن در موتور ها )کنترل می شود. لطفاً توجه داشته باشید که نمی توانید شتاب دهنده را از حالت سکون روشن کنید ، برای استفاده از این عملکرد باید پدال بزنید. موثرترین روش استفاده از این دستیار پدال ، استفاده از ترکیبی از کمک صفر و سطح 1 است. شما همچنین می توانید از سطح 3 استفاده کنید و فقط از کنترل دریچه گاز زمانی استفاده کنید که در سر بالایی ها قرار دارید تا به عنوان تقویت کننده به شما کمک کند.

Xiaomi Himo C20
مشخصات دوچرخه برقی Himo C20

وقتی سوار این دوچرخه میشویم با زین نرم و لاستیک خوبی که در این دوچرخه استفاده شده احساس خوبی خواهید داشت.این دوچرخه برای استفاده در شهر بسیار مناسب میباشد. پمپ لاستیک یکپارچه که در داخل پایه نصب شده ایده بسیار خوبی از شیائومی بود. نور چراغ های LED جلو و عقب برای تأمین نیازهای دوچرخه سواری شهری کافی هستند. صفحه نمایش LED هم در روی دسته فرمان هست که این صفحه نمایش شفاف و قابل استفاده در زیر نور مستقیم آفتاب میباشد و اطلاعاتی از جمله سرعت ، دوام باتری و سطح کمک را نمایش می دهد.

باتری دوچرخه برقی Himo C20

انرژی باتری این دوچرخه توسط یک باتری لیتیومی 360 واتی تامین میشود .این باتری به زیبایی در قاب دوچرخه پنهان شده است. طبق ادعا شیائومی با این باتری ،دوچرخه 80 کیلومتر در شرایط عادی حرکت میکند.

Xiaomi Himo C20ترمز های Himo C20

ترمزهای دیسکی مکانیکی دوتایی در توقف Himo C20 خوب عمل میکنند و لاستیک های عریض، هنگام پیچیدن خیال ما را راحت میکنند.

 

عملکرد دوچرخه برقی Himo C20

از نظر قدرت ، Xiaomi Himo C20 قدرت قابل قبولی را دارد.موتور الکتریکی 250 واتی کمک خوبی در سطح های شیب دار به ما مکند.که سه سطح مختلف دارد، اگر در خیابان یا زمین های مسطح با موج کم در حال حرکت هستید میتوانید سطح 0 یا 1 را میتوانید انتخاب کنید، اما اگر از سطح شیب داری میخواهید بالا برید شما به سطح 2 این موتور برای کمک نیاز خواهید داشت.در شیب های تند تا 10٪ یا بیشتر ، C20 باعث می شود که سوار بر شیب ملایم شوید و بدون شک به بالا آمدن در سر بالایی ها کمک خواهد کرد.

انتقال نیرو در Himo C20 توسط زنجیری از پدال به چرخ انجام میشود. این انتقال برای دوچرخه سواری شهری مناسب است.

Xiaomi Himo C20

 

وزن و قابلیت حمل دوچرخه برقی Himo C20

وزن این دوچرخه برقی حدود 21 کیلوگرم است. که به معنای دوچرخه برقی تاشو قابل حمل نمیتوان به راحتی از آن استفاده کرد، اما اگر می خواهید از Himo C20 در پارک استفاده کنید و در رفت و آمد روزانه خود سوار شوید،جمع شدن پدال ها و دسته ها ورود به قسمت عقب را آسان تر می کند.

Xiaomi Himo C20

ظاهر کلی و کیفیت ساخت این دوچرخه برقی بسیار خوب به نظر می رسد.این دوچرخه در رنگ های سفید یا خاکستری موجود میباشد. Himo C20 بدنه بسیار محکمی دارد.جالب هست بدانید این دوچرخه بدون سیستم تعلیق هست ،اما با لاستیک های بزرگتر و نرم نبود سیستم تعلیق جبران می شود. این دوچرخه برقی توانایی کنار آمدن با اکثر خیابان های شهر را دارد و حتی می توان از آن در مسیرهای خاکی و شنی استفاده کرد.

Xiaomi Himo C20

 

ویژگی های کلیدی دوچرخه برقی Himo C20

  • موتور حداکثر سرعت 25 کیلومتر در ساعت و حداکثر شیب 25 درجه را فراهم می کند.
  • باتری لیتیوم یون 10 آمپر برای حداکثر مسافت پیموده شده 80 کیلومتر با حالت الکتریکی خالص.
  • Moped mode (همه اینها به وزن بدن بستگی دارد).
  • لاستیک بادی 20 اینچ برای زمینه های مختلف.
  • طراحی تاشو برای حمل راحت.