می بند 2 یکی از دستبندهای تناسب اندام سال های اخیر شیائومی محسوب شده که برخلاف مدل پیشین صفحه نمایش لمسی اولد برای آن در نظر گرفته شد. با مشخصات مناسب، می بند 2 قیمت بالایی ندارد و از طراحی جذاب هم بهره می‌برد که تجربه کاربری قابلی را می توان با این مدل داشت.

8 گوشی شیائومی در سال 2018 در هند

در این مطلب قصد داریم بدانیم چگونه دستبند تناسب اندام می بند 2 را راه اندازی کنیم. البته این پرسش عجیب نیست و برای افرادی که قصد خرید یک دستبند تناسب اندام دارند، می تواند مفید و کاربردی باشد.

برای راه اندازی می بند 2 نباید چندان مراحل دشواری را سپری کرد و این گجت پوشیدنی باکیفیت شیائومی یک گزینه مناسب بوده که تجربه کاربری خوبی رقم می زند. Mi Band 2 یکی دیگر از اعضای خانواده می بند است که پیش از می بند 3 معرفی و عرضه شد.

اگر شما از یک دستبند تناسب اندام به نام می بند 2 برخوردار هستید، این راهنما می تواند برای شما بسیار کاربردی و مفید باشد.

 

1-نحوه راه اندازی فیزیکی می بند 2 شیائومی

پنل اصلی صفحه نمایش می بند 2 را درون قاب بند قرار دهید و سپس بند این دستبند تناسب اندام را به دور مچ دست خود بسته و از آن استفاده کنید.

2- راه اندازی نرم افزاری می بند 2 شیائومی

برای راه اندازی این دستبند تناسب اندام شیائومی کافی است اپ می فیت را از گوگل پلی یا اپ استور دریافت کرده و یا از طریق اسکن کد QR عمل کنید. بنابراین به سادگی قادرید اپ مخصوص را دریافت کرده و به راه اندازی نرم افزاری می بند 2 بپردازید.

3-اتصال می بند 2 به تلفن هوشمند

بیشتر گجت های پوشیدنی قابلیت اتصال به گوشی هوشمند را دارا هستند. دستبند تناسب اندام می بند 2 نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین افراد می توانند به سادگی گوشی هوشمند خود را به این دستبند متصل کرده و از طریق گوشی برخی تنظیمات اعمال کنند.

اپلیکیشن می فیت را پس از نصب باز کنید و وارد حساب کاربری خود در این اپ شوید. اگر از حساب کاربری برخوردار نیستید باید به ایجاد حساب بپردازید. البته فعال بودن بلوتوث و شبکه اینترنت دستگاه الزامی بوده زیرا در غیراین صورت عمل نخواهد کرد.

پس از وارد شدن به حساب کاربری باید روی گزینه دسترسی یا همان Allow لمس کرده تا نرم افزار دسترسی لازم را بدست آورد.

در مرحله بعدی باید روی گزینه Add Device لمس کنید.

در نهایت باید دستگاه Mi Band را انتخاب نمایید.

مدتی صبر می کنید تا دستگاه همگام سازی با تلفن هوشمند شما پیدا کند.

سپس هنگامی که می بند هشداری دریافت نمود و به لرزش درآمد، روی کلید موردنظر لمس می کنید.

پس از اینکه مراحل فوق سپری شد، فریمور نرم افزاری روی می بند شروع به دریافت می کند. در این بین باید منتظر باشید تا آپدیت کاملا دانلود شده و نصب شود. از این رو نباید دستبند را دور از گوشی هوشمند خود نگه دارید.

با انجام عملیات موردنظر دستبند تناسب اندام می بند با تلفن هوشمند همگام شده و شروع به گرفتن ضربان قلب، ردیابی خواب و برخی فعالیت های دیگر می کند.

از جمله ویژگی مثبت می بند عدم نیاز به راه اندازی مجدد آن است و افراد می توانند با اتصال به اکانت خود و از طریق  Mi Cloud ، داده های خود را حفظ کنند.

کار با می بند 2

همیشه پیش از انجام کار با می بند 2، شاهد نمایش ساعت، تعداد گام های برداشته شده و سطح میزان ضربان قلب خود خواهید بود.

در قسمت زیرین نمایشگر نیز شاهد بخش هایی نظیر  Status, Play, Profile هستید. در بخش استاتوس شامل اطلاعاتی از قبیل تعداد گام ها، مسافت سپری شده، کالری سوزانده ، کیفیت خواب ، تغییر وزن، سطح ضربان قلب و هدف تعیین شده برای فعالیت های روزانه خواهید بود.

تمامی فعالیت های مورد اشاره توسط می بند 2 سنجیده می شود به جز تغییر وزن. در بخش پلی نیز قابلیت تنظیم تماس های دریافت شده ، زنگ هشدار و برخی دیگر هستید. این هشدارها به صورت ویبره و نمایش آیکون برنامه مورد نظر بر روی صفحه می بند ۲ نمایش داده خواهد شد. البته هر بخش باتوجه به نامش پیداست که چه ویژگی را دربرمی گیرد.

با فعالیت سازی قابلیت  Idle alert، هنگامی که برای مدت زمان طولانی تحرک نداشته باشید، می بند 2 هشداری برای شما ارسال می کند تا همیشه نسبت به سلامتی خود هوشیار باشید.

آخرین بخش پروفایل است که همانطور از نامش پیداست، بخش حساب کاربری شما را دربرمی گیرد. گفتنیست یک گزینه اسمارت لاک هم در روی صفحه نمایش دستبند پیداست که برای باز کردن قفل صفحه نمایش گوشی هوشمند بدون وارد کردن رمز مورد استفاده قرار می گیرد. این ویژگی را بیشتر می توان در گوشی های هوشمندی شاهد بود که از سیستم عامل اندروید 5 به بالا برخوردار هستند.

برای فعال کردن قابلیت اسمارت لاک بهتر است دستورالعمل Setting > Security > Screen unlock >Smart Lock را دنبال کنید.

در سایر موارد باید بیان داشت که قسمت پروفایل اطلاعات شخصی کاربر و برخی موارد دیگر درج شده است. در این بخش افراد می توانند سایر دستگاه های دیجیتالی را هم بیافزایند.

یک قابلیت جالب نیز در این دستبند وجود دارد که  Lift Wrist to view info نام گرفته و به افراد اجازه می دهد تا با بالا آوردن مچ دست شاهد روشن شدن نمایشگر می بند 2 باشند. با قابلیت Heart rate sleep assistant نیز هر 10 دقیقه می توانید ضربان قلب خود را بررسی کنید و حتی گاهی کیفیت خواب هم ردیابی می شود.

برای ایجاد تغییراتی در اپلیکیشن MiFit نیز می توانید از بخش پروفایل عمل کنید. برای مثال جهت تغییر واحد اندازه گیری MiFit کافی بوده به بحش Profile مراجعه کرده و صفحه را به سمت پایین حرکت دهید تا به عبارت Settings یا همان تنظیمات برسید. در بالای صفحه ستینگ یک گزینه به نام Units وجود دارد که باید انتخاب کنید و هر واحدی را که می خواهید تغییر دهید.

شارژ می بند 2

هنگام اتمام شارژ کافیست صفحه نمایش می بند 2 را از قاب خارج کرده و درون داک تعبیه کنید تا شارژ شود. این دستبند تناسب اندام با دو ساعت به شارژ کامل می رسد. هرگاه شارژ دستگاه به 5 درصد رسید به شارژ آن بپردازید.