هواوی در کل رده بندی حمل و نقل در سال 2019 از اپل پیشی گرفته است. شیائومی ، OPPO جز پنج رتبه ی برتر بودند

سه تا از بزرگترین شرکت های تبلیغاتی Counterpoint، Canalys و Strategy Analytics SA  گزارش خود را منتشر کرده اند که تخمین های حمل و نقل شرکت های بزرگ تلفن های هوشمند را نشان می دهد. به نظر می رسد این داده ها با یکدیگر مطابقت دارند و نشان می دهند سامسونگ از نظر حمل و نقل گوشی های هوشمند برای کل سال 2019 جایگاه خود را به عنوان برند شماره یک حفظ کرده است.

هواوی رکورد 2018 خود را با پیشی گرفتن از اپل برای تبدیل شدن به دومین تولیدکننده پرفروش گوشی های هوشمند در سال 2019 حفظ کرد. این به طور خاصی تعجب آور است زیرا این برند توسط دولت آمریکا ممنوع اعلام شده است و باعث نگرانی های امنیتی دولتی شده است. تخمین زده شده است که هواوی حدود 240 میلیون تلفن همراه را جابه جا کرده است که از تعداد محموله هی 2018 بسیار بالاتر است. از طرف دیگر اپل حدود 200 میلیون را جابه جا کرد که نشان دهنده افت جزئی در حمل و نقل است.

همچنین بخوانید: ویژگی های برجسته Redmi Band

شیائومی به عنوان چهارمین سازنده بزرگ تلفن در سال 2019 ظاهر شد و محموله های آن حدود 125 میلیون تخمین زده شده است. این رقم اندکی بالاتر از حمل و نقل های انجام شده در سال 2018 بود. Oppo رتبه ی پنجمین تولید کننده ی برتر را به خود اختصاص داد.

علیرغم دستاوردهای فردی ، هر سه گزارش نشان می دهد که این صنعت کمترین تلفن های فروخته شده در سال 2019 نسبت به سال 2018 فروخته است. گروه تحقیقاتی Counterpoint خاطرنشان می کند که این اولین باری است که بازار گوشی های هوشمند تا کنون به مدت دو سال متوالی کاهش یافته است. با ادامه جنگهای تجاری ایالات متحده ، و ترس و صدمه به چین از پیامدهای احتمالی زنجیره تأمین ، سال 2020 می تواند یک سال چالش برانگیز باشد.