بنیانگذار و مدیرعامل شیائومی، لی جون اخیراً ویدیویی را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته و در این ویدیو از آزمایشگاه شیائومی بازدید کرده است. لی جون در این ویدیو اعلام کرده است که تاکنون بیش از ۱۸۰۰ گوشی هوشمند را به طور مداوم در این آزمایشگاه تست و آزمایش کرده‌اند.

طبق این ویدئو‌، آزمایشگاه شیائومی قبل از اینکه محصولات در مدل‌های مختلف به بازار عرضه شوند، تست می‌کند. در یک ماه اخیر 200 گوشی هوشمند برای تست آزمایش در این آزمایشگاه مورد بررسی قرار گرفته‌اند. این گوشی‌های هوشمند برای اطمینان از ثبات و عیب‌یابی هرگونه مشکلاتی که در هر دستگاهی پس از مدت زمان طولانی‌تری رخ می‌دهد را بررسی خواهد کرد و تحت آزمایش‌های طولانی قرار خواهد داد. به گفته لی جون موفقیت شیائومی تا به امروز از نوآوری بوده است اما اکنون باید تمرکز بیشتری بر روی کیفیت و دوام محصولات بگذاریم تا بتوانیم رقبای بیشتری را کنار بزنیم.

به عبارت دیگر، در حالی که نوآوری چیزی است که اولین دور موفقیت را به ارمغان می‌آورد، اما تضمین کیفیت و مدیریت به همان اندازه یک فاکتور مهم است. در واقع این موضوع کیفیت و دوام برای شرکت و کاربران اهمیت بسیار زیادی داد. لی جون همچنین اشاره کرد که شرکت شیائومی قصد دارد تا محصولات با کیفیت خود را در سراسر جهان ارائه دهد و کیفیت و دوام گوشی‌های خود را افزایش خواهد داد.

برای مثال می توان به Redmi Note 7 به عنوان نمونه‌ای عالی از رویه جدید این شرکت اشاره کرد. این محصول یکی از اولین گوشی‌های هوشمند پس استقلال بیشتر این شرکت بوده است. این دستگاه با 18 ماه گارانتی وارد بازار شده که در این صنعت چنین چیزی شنیده نشده بود. به لطف تمرکز شرکت روی کیفیت، شیائومی فقط در مدت هفت ماه 20 میلیون از این دستگاه را به فروش رساند. به هر جهت این روزها بازار رقابت گوشی‌های هوشمند داغ است و شیائومی برای جلب مشتریان بیشتر باید نقاط ضعف خود را قوی‌تر کند و قدرت خود را در بخش کیفیت و دوام محصولات افزایش دهد.