شیائومی در کنار تمامی محصولات جدید خود به تازگی از یک پرینتر با عنوان MIJIA Inkjet رونمایی کرده است. در واقع شیائومی تمامی محصولات تکنولوژی محور را در دسته‌بندی خود قرار داده و سعی دارد تا تمامی محصولات خانگی هوشمند و سایر تجهیزات مورد نیاز در این زمینه را برای مصارف خانگی، اداره، گجت و اتومبیل ارائه دهد. اما وقتی که صحبت از محصولات بخش اداری شیائومی می‌شود برند پرکار MIJIA را به یاد خواهیم آورد که به تازگی از پرینتر یا به عبارتی چاپگر جدید خود رونمایی کرده است. این پرینتر جوهر افشان در حال حاضر با قیمت 999 یوان معادل 141 دلار در بازار به فروش خواهد رسید و در اختیار اداره‌ها قرار خواهد گرفت.

معرفی پرینتر MIJIA Inkjet از شیائومی

چاپگر MIJIA Inkjet با طراحی و ساخت قابل حمل ارائه شده و از طراحی مینیمالیستی سنتی شیائومی بهره برده است. این چاپگر، مجهز به پردازنده چهار هسته‌ای 1.2 گیگاهرتزی است که با عملکرد قدرتمند تبدیل فایل WPS در زمان واقعی، می‌تواند به راحتی از راه دور به چاپ فایل‌ها از گوشی هوشمند یا فضای ابری بپردازد. در نتیجه این پرینتر از قابلیت مدیریت از راه دور بهره برده و به راحتی با گوشی هوشمند یا هر دستگاه دیگری قابل اتصال خواهد بود. دقت این پرینتر جوهر افشان Xiaomi Mi می‌تواند به 4800×1200 dpi (نقطه در اینچ) برسد و در نتیجه یک خط نازک 0.1 میلی‌متری نیز با وضوح بسیار بالا در این پرینتر قابل چاپ خواهد بود. طراحی منحصر به فرد مسیر کاغذ، از انواع مواد چاپی و اندازه کاغذهای مختلف پشتیبانی می‌کند.

انیمیشن‌های رابط کاربری MIUI 11 شیائومی

چاپگر جوهر افشان MIJIA همچنین دارای یک سری چاپ ضد گیر و ضد گرفتگی است و از عملکرد تعمیر و نگهداری اتوماتیک برخوردار بوده است. در شرایط و در جایی که این پرینتر جدید شیائومی، به طور مداوم به یک منبع تغذیه متصل باشد، سری چاپ، هر 7 روز به طور خودکار حفظ، نگهداری و تمیز می‌شود. از طرفی دیگر، مالک می‌تواند، عملکرد برنامه تعمیر و نگهداری را از طریق برنامه MIJIA به طور دستی فعال و تنظیم کند. مطمئناً چاپگر MIJIA Inkjet می‌تواند به برنامه MIJIA متصل شود به این معنی که این پرینتر در واقع یک محصول هوشمند با قابلیت اتصال به WiFi است.

شایان ذکر است که پرینتر MIJIA Inkjet شیائومی همچنین از اسکن عکس از طریق برنامه MIJIA، چاپ از راه دور، تصحیح هوشمند و چندین ویژگی ابتکاری دیگر پشتیبانی می‌کند در نتیجه شما با یک پرینتر هوشمند با قابلیت‌ها و کارایی‌های بالا روبرو هستید. همچنین لازم نیست که برای این پرینتر در هر دستگاهی، یک درایور نصب کنید زیرا این دستگاه از یک پلاگین و پخش بهره برده است.

در داخل بسته‌بندی این محصول، مجموعه‌ای از کارتریج‌های چاپگر قرار دارد که دارای چهار رنگ مختلف جوهر یعنی آبی، سرخابی، زرد و سیاه است. کارتریج‌های جوهر به صورت رنگی کدگذاری شده‌اند تا رنگ اشتباه به دستگاه اضافه نشود. جابجایی کارتریج در این دستگاه بسیار آسان است و هر کاربری می‌تواند این کار را انجام دهد. به گفته شیائومی، یک مجموعه از کارتریج‌های جوهر از 9500 صفحه چاپ رنگی و همچنین 3200 صفحه چاپ سیاه و سفید پشتیبانی می‌کنند.