شیائومی به معرفی ویژگی اشتراک گذاری در MIUI 11 می‌پردازد

Xiaomi به آرامی در حال بروزرسانی ویژگی‌های جدید برای بروزرسانی آینده MIUI 11 خود است. هفته گذشته ویژگی هشدار Children’s Space به صورت اختصاصی معرفی شدند و اکنون نیز از قابلیت اشتراک گذاری MIUI 11 رونمایی شده است.

قابلیت Children’s Space در رابط کاربری MIUI 11

قابلیت جدیدی که به MIUI 11 اضافه خواهد شد، در واقع قابلیت Children’s Space است که یک برنامه سرگرم‌کننده برای پرورش کودکان به حساب می‌آید. این قابلیت چندین برنامه آموزشی و سرگرمی با کیفیت بالا دارد که برای بچه‌ها طراحی شده است. والدین می‌توانند دسترسی این برنامه و مدت زمان استفاده از آن را سفارشی کنند. به گفته شیائومی ، فضای کودکان کاملاً از فضای والدین جدا خواهد شد. شیائومی همچنین اضافه می‌کند که این محیط ویژه دارای حالت محافظت از چشم هوشمند برای اطمینان از محافظت از چشمان کودک در برابر نور مضر است. یکی دیگر از ویژگی‌های محیط کودک MIUI 11 این است که Mi Bunny ظاهر می‌شود و به کودک اطلاع می‌دهد که هنگام دریافت تماس، گوشی هوشمند را به والدین تحویل دهند. این قابلیت برای کودکان بسیار کاربردی خواهد بود و بخشی از گوشی هوشمند را به کودکان اختصاص خواهد داد.

قابلیت Family Sharing شیائومی

اما ویژگی بعدی قابلیت اشتراک گذار خانوادگی است. قابلیت Family Sharing شیائومی در واقع همان قابلیت Family Sharing اپل در سیستم عامل iOS است. این قابلیت می‌تواند اطلاعات را سریع و با اطمینان بین دستگاه‌های اعضای خانواده شما به اشتراک بگذارد. این قابلیت که بسیار شبیه به نسخه iOS است و از عملکرد بسیار خوبی برخوردار خواهد بود. جالب اینجاست که اجرای این ویژگی شیائومی بسیار بیشتر به سمت ایمنی و کنترل والدین متمرکز شده است. قابلیت Family Sharing شیائومی در MIUI به شما این امکان را می‌دهد تا مکان اعضای خانواده را همیشه ردیابی کنید، میزان زمانی را که کاربر می‌تواند از یک برنامه استفاده کند را تعیین و کنترل کنید و حتی استفاده از WeChat را نیز مدیریت نمایید. در واقع خانواده از طریق این قابلیت می توانند بر نحوه استفاده فرزندان از گوشی‌های هوشمندشان نظارت داشته باشند.

تلویزیون 65 اینچی Mi TV 4X شیائومی

شاید جالب‌ترین نکته در مورد Family Sharing نحوه کار با هر دستگاه Android یا iPhone باشد. این بدان معناست که فقط یک نفر در خانواده شما نیاز به داشتن یک دستگاه شیائومی دارد تا بتوانید از این قابلیت بهره ببرید. در واقع اگر دیگر اعضای خانواده گوشی‌های مختلفی داشته باشند این قابلیت همچنان برایتان کاربردی و مفید خواهد بود. در حالی که قابلیت Family Sharing اپل فقط برای دستگاه‌های آیفون و مک قابل استفاده خواهد بود. این واقعیت که Xiaomi این کار را به کاربران تحمیل نمی‌کند، باعث می‌شود این ویژگی بسیار کاربردی‌تر شود.

بروزرسانی جدید MIUI 11 از شیائومی، در رویدادی در چین در تاریخ 24 سپتامبر رسماً اعلام می‌شود که در آن رویداد محصولات این کمپانی نیز معرفی خواهند شد. در آینده جزییات بیشتر و دقیق‌تری از محصولات و قابلیت‌های این کمپانی را در اختیارتان قرار خواهیم داد و باید منتظر باشیم و ببینیم که شیائومی در رویداد خود چه محصولاتی را معرفی و رونمایی خواهد کرد.