تلفن هوشمند نسل بعدی Redmi از NaVIC پشتیبانی می کند

طبق جدیدترین شایعات موجود در اینترنت، گوشی های هوشمند آینده از شیائومی به پشتیبانی NaVIC می پردازند. این تعجب آور نیست زیرا فقط سال گذشته شیائومی در حال مذاکره با سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) برای اجرای سیستم ناوبری در گوشی های عرضه شده در هند بود. مدیر عامل شرکت شیائومی هند، مانو کومار جاین اخیراً تأیید کرد که گوشی هوشمند Redmi آینده شیائومی در این کشور از NaVIC پشتیبانی خواهد کرد.

همچنین بخوانید: انتشار تصویر کانسپت ردمی نوت 9 پرو

این دستگاه همچنین اولین مدلی است که در سطح جهان چنین فناوری را شامل خواهد شد. شیائومی فاش نکرد که کدام مدل با این ویژگی روانه بازار خواهد شد. اخیرا شیائومی تأیید کرد که گوشی هوشمند موردنظر دارای پردازنده قدرتمند Snapdragon 720G کوالکام است و یک میان رده برجسته خواهد بود. SD720G اولین چیپست جهان است که از NaVIC پشتیبانی به عمل می آورد. شایعات حاکی از آن است که این گوشی هوشمند تحت برند ردمی عرضه خواهد شد.

شیائومی قبلاً در ماه فوریه Redmi Note 5 و Note 7 را راه اندازی کرد. اگر هدف از راه اندازی مشابهی باشد ، Redmi Note 9 یا هر یک از انواع آن ممکن است نامزد احتمالی ورود با پشتیبانی NaVIC باشد. گفته شده تلفن SD Redmi SD720G می تواند به عنوان رقیبی برای Realme 6 Pro باشد که گفته می شود مجهز به همان پردازنده است. سری Realme 6 در مارس امسال معرفی می شوند.

شیائومی به دنبال اعمال برنامه جدیدی بوده تا بتواند به مقابله با رقبا بپردازد. علاوه بر این، SD720G با توجه به اینكه این چیپست برای گوشی های میان رده اندرویدی طراحی شده است، اما گوشی هوشمند موردنظر Redmi یک گزینه قابل قبول تلقی می شود. اگر تلفن هوشمند پشتیبانی شده توسط Xiaomi NaVIC واقعاً تحت برند Redmi قرار بگیرد، احتمالاً این شركت به زودی اعلامیه خواهد داشت.

ISRO NaVIC برای سیستم ناوبری هوایی، دریایی و زمینی ، ردیابی وسایل نقلیه ، مدیریت ناوگان و واکنش سریع در برابر بلایای طبیعی ، به کار گرفته می شود و مختص سازمان فضایی هند است. این سیستم به راحتی با تلفن های هوشمند قابل ادغام بوده و عمل می کند. در حالی که ویژگی های پیشرفته برای عموم مردم قفل خواهد شد، فقط در اختیار دارندگان مجوزهای ویژه قرار می گیرد. NaVIC قادر به ارائه موقعیت مکانی دقیق تا 20 متر و کمتر در منطقه عملیاتی خود، که شبه قاره هند و مناطق مرزی آن است، می باشد

با این حساب محصولات آینده ردمی که مشخص نیست کدام مدل هستند، دارای یک ویژگی ناوبری ماهواره ای حرفه ای خواهند بود که در کمتر گوشی هوشمندی شاهد آن هستیم و البته تاکنون هیچ اسمارتفونی به این ویژگی مجهز نشد.