شارژ سریع 200 واتی شیائومی چند ماه پیش، توسط شرکت شیائومی معرفی شد و یک موفقیت خارق العاده ای را به نمایش گذاشت، حالا شیائومی تصمیم به تولید انبوه این شارژر ها گرفته و به زودی روی گوشی های خود استفاده میکند.

شارژ سریع 200 واتی شیائومیشارژ سریع 200 واتی شیائومی

شیائومی با معرفی فناوری شارژ سیمی 200 واتی و فناوری شارژ بی سیم 120 واتی باری دیگر توانایی های خود را در جهت پیشگام بودن در زمینه تکنولوژی به همگان نشان داد. به تازگی گزارش شده است که فناوری هایپر شارژ شیائومی می تواند تا ژوئن 2022 به تولید انبوه برسد و در همان سال در تلفن هوشمند نیز قابل اجرا خواهد بود. در حال حاضر، یک گزارش جدید همچنین نشان می دهد که فناوری شارژ سریع 200 واتی در سال آینده وارد تولید انبوه می شود.

شارژ سریع 200 واتی شیائومیاولین دستگاه پشتیبانی کننده شارژ سریع

طبق گزارش های دریافتی گوشی هوشمند شیائومی Mi MIX 5 اولین دستگاهی است که از شارژ سریع 200 واتی پشتیبانی می کند و اشاره شده است که دستگاه می تواند سال آینده راه اندازی شود. همچنین گفته شده است که این تلفن ممکن است از فناوری شارژ سریع بی سیم 120 واتی پشتیبانی نکند اما دارای شارژ بی سیم 50 واتی است.

همانطور که مطلع هستید شیائومی دارای دو ترکیب شاخص است که بر ارائه عملکرد و صفحه نمایش بسیار با کیفیت و پیکربندی بهتر دوربین تمرکز می کند. از سوی دیگر، سری Mi MIX با فناوری تجربی ارائه می شود و هنگامی که صحبت از صفحه نمایش،  فیزیک گوشی و تکنولوژی شارژ می شود این گوشی هوشمند راه حل های خلاقانه ای را ارائه می دهد.

Mi MIX 4 که به تازگی راه اندازی شده است دارای شارژ سیمی 120 واتی است که سال گذشته همراه با گوشی هوشمند Mi 10 Ultra معرفی شد و همچنان هم یکی از سریعترین روش های شارژ تلفن های هوشمند می باشد. گفتنی است که گوشی پرچمدار امسال Mi 11 Ultra به شارژ سریع 67 واتی محدود شده است. اما گمانه زنی ها بر این مبنا است که تکنولوژی شارژ سریع 200 واتی در تلفن هوشمند Mi MIX 5 در دسترس خواهد بود.

مدت زمان شارژ سریع 200 واتیمدت زمان شارژ سریع 200 واتی

تکنولوژی شارژ سیمی هایپر شارژ سریع 200 واتی شیائومی می تواند باتری 4000 میلی آمپر ساعتی را تا 50 درصد ظرفیت تنها در سه دقیقه شارژ کند. و فقط هشت دقیقه طول می کشد تا بتوانید به شارژ 100 درصدی باتری برسید. از طرف دیگر، شارژ بی سیم 120 واتی می تواند باتری 4000 میلی آمپر ساعتی را تنها در 1 دقیقه تا 10 درصد، در 7 دقیقه 50 درصد و تنها در 15 دقیقه به طور کامل شارژ کند.

مدت زمان شارژ سریع 200 واتیایمنی شارژ

شایان ذکر است که شیائومی قبلاً ایمنی فناوری را به طور رسمی معرفی و ضمانت کرده است. این فناوری جدید شارژ سریع شامل حداکثر 40 اقدام حفاظتی ایمن و فعال از شارژر تا مادربرد و باتری است. این اقدامات حفاظتی عمدتا از چهار بعد دمای شارژ، ولتاژ شارژ،  جریان شارژ و به طور کلی تمامی پروتکل شارژ پشتیبانی می کند.

علاوه بر این، فناوری های شارژ 120 و 200 واتی از فناوری اتلاف گرما چند گانه برای اطمینان از کنترل صحیح دفع گرما استفاده می کنند. علاوه بر این، شیائومی همچنین یک سیستم شیمیایی شارژ فوق سریع 10C را برای فناوری شارژ 200واتی سفارشی سازی کرده است که از مواد باتری به شدت محافظت می کند. انرژی باتری پس از 800 چرخه بیش از 80 درصد حفظ می شود که بسیار بیشتر از استاندارد عمر باتری چینی است. برای استاندارد چینی، پس از 400 چرخه انرژی باتری نباید کمتر از 60 باشد.

شارژ سریع 200 واتی شیائومیاطلاعات تکمیلی

هنگامی که سخن از شارژ سریع می شود همواره چند سوال در ذهن نقش می بندد: آیا شارژر 200 واتی واقعا برای دستگاه شما و سلامت باتری بی خطر است؟ در حال حاضر چند دستگاه از این فناوری پشتیبانی می کنند؟ طبق روال کنونی، انتظار نداشته باشید که به این زودی شاهد چنین سرعت شارژی در گوشی های تجاری باشید و شایان ذکر است که تخریب باتری ناشی از شارژ با این سرعت های ماورائی مطمئناً مانعی بزرگ برای غلبه باتری بر آن خواهد بود. با توجه به همه ابهامات و بحث ها، شیائومی به تمام سوالات مربوط به هایپر شارژر 200 واتی پاسخ داد.

مدت زمان شارژ سریع 200 واتیآیا می توان کنترل اتلاف گرمای تلفن های همراه ناشی از شارژ را تضمین کرد؟

از نظر سخت افزاری، 200 وات 3 پمپ شارژ موازی است، با راندمان واحد 98.6 که در حال حاضر بالاترین درصد در صنعت است، و نحوه طراحی آن بدین صورت است که یک قسمت روی صفحه اصلی و بخشی روی تخته کوچک قرار می گیرد و بنابراین گرما را می توان به طور مساوی توزیع کرد. از لحاظ نرم افزاری، یک الگوریتم جریان تدریجی چند سطحی برای کنترل اندازه فعلی نسبت به تغییرات دما استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که درجه حرارت خیلی زیاد نخواهد بود. به علاوه باتری از یک ورق گرافیت مخصوص ضخیم ساخته شده است که بیش از 60 درصد مساحت تلفن همراه را اشغال می کند. بر این اساس، فناوری شارژ بی سیم 200 واتی و 120 واتی هر دو می توانند اتلاف گرما و کنترل دمای خوبی را به دست آورند.

مدت زمان شارژ سریع 200 واتیآیا حمل هایپر شارژ آسان است؟ آیا می تواند نازک و سبک باشد؟

سرعت شارژ و چگالی انرژی باتری نمی توانند هر دو در یک سطح باشند، به منظور حفظ سرعت شارژ تا 200 وات و سبک و نازک نگه داشتن آن، طراحی فوق العاده ای روی باتری انجام شده است. تاثیر سرعت سریع بر ضخامت و وزن باتری به حداقل رسیده است. به شیائومی Mi 11PRO نگاه کنید، بسیار نازک و سبک و در عین حال هنوز می توان فناوری 200 وات را در آن قرار داد.

مدت زمان شارژ سریع 200 واتیآیا هایپر شارژر روی عمر باتری تاثیر می گذارد؟

این بار ما به طور خاص یک سیستم شیمیایی شارژ فوق سریع 10C را برای 200 وات سفارشی سازی کردیم. . انرژی باتری پس از 800 چرخه بیش از 80 درصد حفظ می شود که بسیار بیشتر از استاندارد عمر باتری چینی است. برای استاندارد چینی، پس از 400 چرخه انرژی باتری نباید کمتر از 60 باشد.

استفاده داخلی و خارجی از این شارژر ها مشکلی را به وجود نمی آورد؟

در حال حاضر شارژر های شیائومی مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی شده اند. ولتاژ ورودی را می توان به طور معمول در 100-240VAC شارژ کرد. گواهینامه هایی در بیش از 30 کشور و منطقه در زمینه MI11 انجام شده است، زیرا استانداردهای کشورها و مناطق مختلف و طول جک های روی پریزها متفاوت است. تا زمانی که یک مبدل جهانی همراه داشته باشید، می توانید تلفن همراه خود را شارژ کنید.

سخن پایانی

در حال حاضر ، تولید انبوه شارژ سریع 120 واتی غول فناوری چینی همچنان برترین فناوری شارژ در جهان است. با این حال، این شرکت هیچ برنامه ای برای متوقف کردن توسعه ظرفیت شارژ سریع ندارد و در نظر دارد که گام های بلند تری را در جهت پیشرفت در این حیطه بردارد.

 

*با عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام می همراه از جدیدترین اخبار شیائومی با خبر شود*


مطالب پربازدید هفته

عینک هوشمند شیائومی با فناوری MICRO LED رونمایی شد

معرفی برند وان مور و 3 نکته جالب در مورد 1MORE که نمی دانید

آموزش بازیابی فایل های پاک شده از گوشی های شیائومی

محصولات شیائومی دیگر با پیشوند می (MI) عرضه نمی شوند

معرفی، مشخصات و بررسی گوشی شیائومی 11 تی و 11 تی پرو

مشخصات، معرفی و بررسی گوشی شیائومی سیوی

شیائومی در صدر بزرگترین تولید کنندگان گوشی های 5G جهان

تکنولوژی هایپر شارژ شیائومی رونمایی شد (شارژر سیمی 200 و بی سیم 120 واتی)

لیست گوشی های شیائومی که اندروید 12 را دریافت می کنند

گوشی شیائومی می 12 با اسنپدراگون 898 عرضه می شود

راه حل زود تمام شدن باتری در گوشی شیائومی

مقایسه رابط کاربری MIUI 12.5 با IOS اپل

رابط کاربری MIUI 13 چه تاریخی عرضه می شود؟ قابلیت های جدید MIUI 13 چیست؟(به همراه لیست دریافت کنندگان)

قابلیت های برنامه +MIUI و لینک دانلود نرم افزار

گوشی های شیائومی پیشنهادی برای دانش آموزان

معرفی، مشخصات و بررسی ساعت هوشمند MIBRO LITE شیائومی

پیشرفت شرکت شیائومی از کجا شروع شد؟ لی جون کیست؟

گوشی های شیائومی MI 11، MI 11 PRO و MI 11 ULTRA اندروید 12 را دریافت کردند


***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***