شیائومی که در ابتدای فعالیتش، تمرکز خود را بر روی تولید گوشی های ارزان قیمت گذاشته بود، در سال های اخیر با طراحی و توسعه محصولات جذاب و شیک، حوزه فعالیت خود را گسترش داده و در بخش های میان رده و پرچم دار نیز نماینده هایی را دارد. این افزایش مدل های گوشی هوشمند از این شرکت، باعث شده است که بتواند میزان فروش خود را بهبود بخشد. به دنبال این موضوع و بر اساس گزارش رسمی که به تازگی در اختیار رسانه ها قرار گرفته، فروش گوشی های شیائومی در نیمه اول 2019 به 60 میلیون دستگاه رسیده است که شامل انواع مختلفی از مدل ها می شود.

شیائومی اخیرا گزارش مالی مربوط به نیمه اول سال جاری میلادی خود را منتشر کرد که خبر از عملکرد مناسب این شرکت چینی در بخش فروش گوشی های هوشمند می دهد. درآمد شیائومی در این بازه زمانی برابر با 13.56 میلیارد دلار بوده که نسبت به 6 ماهه اولیه 2018، رشدی 20 درصدی را تجربه کرده است. سود این شرکت در نیمه اول سال جاری میلادی به 810.36 میلیون دلار رسیده که رشدی 49.8 درصدی را شاهد بوده و فروش گوشی های شیائومی در این بازه زمانی به 60 میلیون دستگاه رسیده که با توجه به حضور محدود این شرکت در بازار جهانی، یک موفقیت بزرگ به حساب می آید. در کنار گوشی های هوشمند، تلویزیون های این برند نیز در بازار موفق عمل کرده اند، به صورتی که این شرکت موفق شده با فروش 5.4 میلیون تلویزیون در چین، به پرفروش ترین برند تولیدکننده تلویزیون در این کشور تبدیل شده است. جالب است بدانید که در بازار جهانی، شیائومی به عنوان یکی از 5 شرکت برتر تولیدکننده تلویزیون شناخته می شود.

آیفون 11، اولین عضو از خانواده آیفون 11

آقای لی جون، مدیر عامل شیائومی، از عملکرد این شرکت رضایت داشته و اعلام کرده است که سرمایه گذاری بیشتری روی نسل پنجم تلفن همراه و اینترنت اشیا صورت می گیرد تا بتواند حاشیه سود را بالاتر ببرد. علاوه بر این موارد، شیائومی تصمیم گرفته است که میزان سرمایه گذاری خود در بخش تحقیق و توسعه را نیز افزایش دهد. در نیمه اول 2019 میزان سرمایه گذاری بخش تحقیق و توسعه شیائومی برابر با 467.44 میلیون دلار بوده که نسبت به سال گذشته رشدی 30 درصدی را نشان می دهد. در کنار این موضوعات شیائومی میزان فعالیت خود در زمینه اینترنت اشیا را افزایش داده، به گونه ای که هم اکنون 196 میلیون دستگاه از این شرکت در بازار جهانی به فروش رسیده و این میزان فروش ادامه دارد. درآمد حاصل از سرویس های اینترنتی شیائومی در این بازه زمانی به 1.25 میلیارد دلار رسیده که رشدی 186 درصدی را به ثبت رسانده است. این شرکت در نظر دارد که با افزایش کیفی و کمی محصولات خودش، بتواند سهم بیشتری از بازار را بدست آورد. به نظر می رسد که شیائومی برای افزایش آمارهای خود می تواند بر روی حضور فعال تر و بیشتر در بازارهای بین المللی نیز تمرکز کند.