شیائومی بیش از 10 گوشی 5G را در سال 2020 عرضه خواهد کرد
مدیر عامل شرکت گوشی‌های هوشمند مقرون به صرفه چین، یعنی شیائومی ، قصد دارد بیش از 10 گوشی هوشمند جدید با قابلیت 5G را در سال 2020 راه اندازی کند. مدیر عامل این شرکت لی جون، روز یکشنبه در کنفرانس جهانی اینترنت در یک شهر شرقی چین Wuzhen در این رابطه صحبت‌هایی کرده است.
اظهارات مدیر عامل لی در حالی بوده که این شرکت در حال رقابت با کمپانی‌های بزرگ‌تری مانند هواوی در بازار خانگی است. ماه گذشته شیائومی گوشی Xiaomi Mi 9 Pro را به بازار عرضه کرد و این اولین گوشی شیائومی با قابلیت 5G برای بازار داخلی بوده است. در واقع شیائومی بخشی از تمرکز خود را در سال آینده بر روی قابلیت 5G در گوشی‌های هوشمند جدید خود خواهد گذاشت.

به گفته لی، تقاضا برای این گوشی هوشمند 5G شیائومی از انتظارات شرکت فراتر رفته و منجر به بروز مشکلات زنجیره‌ای شده است. استقبال از این دستگاه باعث شده تا شیائومی قابلیت 5G را برای محصولات رده بالا، رده متوسط و رده پایین در سال آینده ارائه و به بازار عرضه کند و این بخشی از رقابت این کمپانی با دیگر شرکت‌های گوشی‌های هوشمند خواهد بود.
مدیر عامل شرکت شیائومی، مدیر عامل لی، همچنین اشاره کرد که: “مردم در این زمینه کمی نگران هستند و با شک و تردید قدم برمی‌دارند اما این گامی است که باید اتفاق بیفتد و خواه یا ناخواه باید به قابلیت 5G رو بیاوریم. بنابراین ما امیدواریم که اپراتورها بتوانند گسترش ایستگاه‌های 5G خود را تسریع کنند تا شبکه 5G هرچه زودتر به مرحله اجرایی برای عموم برسد و همه‌گیر شود.”
با افزایش رقابتی‌تر شدن بازار گوشی‌های هوشمند در چین، قیمت سهام Xiaomi امسال به طور پیوسته کاهش یافته است. این کمپانی توانسته تا بیش از 11.8 درصد از بازار چین را به خود اختصاص دهد و شرایط خود را تاحدودی حفظ کند. اما این در حالی است که سال گذشته این سهام نزدیک 13.9 درصد بوده و به طور کلی شیائومی با کمی سقوط مواجه شده است.

گوشی شیائومی Redmi Note 8T

البته شیائومی در سال جاری خوش درخشیده و محصولات باکیفیت و باارزشی را در اختیار مشتریان و طرفداران در هند و چین قرار داده است. اما همچنان جای رشد و پیشرفت دارد و باید خود را به رقبا برساند یا در مواردی از رقیب‌ها پیشی بگیرد. ارائه محصولات 5G احتمالا قدم بزرگی برای شیائومی خواهد بود و نظر کاربران را به خود جلب خواهد کرد. به هر جهت باید منتظر برنامه دقیق شیائومی باشیم و ببینیم که چه محصولاتی از شیائومی با قابلیت 5G ارائه خواهد شد و چگونه نظر کاربران به این سری محصولت جلب می‌شود. از سوی دیگر مهم است که اپراتورها هرچه سریع‌تر خود را برای قابلیت 5G ارتقا دهند تا این سرویس برای کاربران قابل استفاده باشد. نظر شما در این زمینه چیست؟