کمپانی شیائومی با غلبه بر سامسونگ موفق شد عنوان بزرگترین عرضه‌کننده موبایل در بازار هند را از آن خود کرده و به برند شماره یک بازار تلفن های هوشمند در این کشور تبدیل شود.

در شرایطی که میزان عرضه گوشی های هوشمند در بازار جهانی کاهش پیدا کرده است، شیائومی عملکرد بسیار خوبی داشته و در برابر بزرگان این حوزه همچون سامسونگ، حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. اگرچه سامسونگ برترین عرضه‌کننده موبایل در دنیاست، اما Counterpoint در گزارشی جدید از ربودن گوی رقابت توسط شیائومی در بازار هند خبر داده است. به نظر می‌رسد Xiaomi با رشد 9 درصدی و عرضه محصولات با قیمتی بسیار رقابتی، حالا نبض بازار موبایل هند، دومین بازار بزرگ موبایل در دنیا را در دست گرفته است.

بررسی تلویزیون شیائومی Mi LED TV 4X PRO 55

مطابق با این گزارش، میزان عرضه گوشی های هوشمند در بازار هند از 132 میلیون دستگاه در سال 2017 حالا به 145.2 میلیون دستگاه رسیده است که این موضوع به خوبی اهمیت بالای بازار این کشور را نشان می‌دهد. Counterpoint می‌گوید سهم برندهای چینی از گوشی های عرضه‌شده در هند، حالا به 60 درصد می‌رسد که از این میزان، سهم شیائومی 28 درصد است. این در حالی‌ست که سهم شیائومی از موبایل های عرضه‌شده در بازار هند در سال 2017، تنها 19 درصد بود. در سوی دیگر، سامسونگ با حفظ بازار و سهم 24 درصدی خود، هم‌چنان در شرایطی یکسان با سال 2017 قرار دارد. در تصویر ضمیمه‌شده، سهم سایر برندها نشان داده شده است:

سهم شیائومی از بازار هندعلت موفقیت شیائومی چیست؟

از آنجایی که سرانه تولید ناخالص داخلی در هند هم‌چنان پایین‌تر از 2 هزار دلار است، اسمارت فون هایی با قیمت بین 150 تا 230 دلار، محبوبیت بسیاری میان کاربران کشور هند دارند. در سوی دیگر، فیچر فون ها یا موبایل های غیر هوشمند هم خواهان بسیار زیادی دارند. سال گذشته، مجموعا 330 میلیون موبایل در هند روانه بازار شد که از این میزان، سهم فیچر فون ها به 56 درصد می‌رسید. همه این موارد در کنار هم سبب شدند تا اپل با عرضه گوشی های گران‌قیمت نتواند در بازار هند موفق باشد. جالب است بدانید که گوشی قدیمی آیفون 6 فروش بالایی در هند دارد. افزون بر این، علاقه‌مندان می‌توانند گوشی قدیمی‌تر آیفون 5s را با قیمت فقط 115 دلار خریداری کنند.

منبع: iThome