ثبت پتنت گوشی هوشمندی با نمایشگر دوگانه و دوربین AI از سوی شیائومی

در حالی که شیائومی  Mi Mix Alpha در سال 2019 رونمایی شد ، این دستگاه هرگز برای عرضه تجاری نبوده است. این دستگاه گوشی کانسپت شیائومی بوده و تاکنون پتنت های متعددی براساس همین دیوایس آشکار شد. اکنون ، یک پتنت جدید فاش شده که نشان می دهد شیائومی به دنبال تلفن هوشمندی براساس می میکس آلفا بوده که شامل دو نمایشگر و حسگر دوربین با بزرگنمایی AI می‌شود.

نسخه نهایی اندروید 10 کیو برای گوشی ردمی نوت 7 منتشر شد

در گذشته ، چندین نسخه فرض شده از شیائومی  Mi Mix Alpha توسط غول فناوری چینی ثبت اختراع شده بود. حال وقت آن رسید تا شیائومی به ثبت پتنت جدیدی بپردازد که نشان می دهد در حال توسعه یک گوشی هوشمند آینده نگرانه جدید است. نمایشگر اصلی بسیار بزرگ بوده و حالت منحنی دارد.

اما نمایشگر ثانویه در عقب بوده و کل بدنه را دربرنمی گیرد. به نوعی شیائومی می خواهد به جای بدنه اصلی نمایشگری به کار گیرد. یک لنز دوربین با بزرگنمایی AI هم به چشم می خورد و خبری از چندین حسگر دوربین نیست. این طراحی عجیب به نظر رسیده و وب سایت لتس گو دیجیتال تصمیم گرفته آن را به طرح رندر جالبی تبدیل کند.

بعید است بزودی شاهد معرفی چنین تلفن هوشمندی باشیم اما اگر رونمایی شود اولین اسمارتفونی است که چنین سبک طراحی را داراست. احتمالا دوربین عقب از نوع 108 مگاپیکسلی سامسونگ است و باید آن را حسگر قوی دانست. جزئیات دقیق نبوده و نباید به شایعات بی اساس اشاره کرد.

باید منتظر ماند تا مشخص شود برند چینی چه برنامه ای در سر داشته و آیا می میکس آلفا تلفن هوشمند موفقی خواهد بود تا رونمایی شود یا خیر. به هر حال انتظار داریم این گوشی را در آینده نزدیک شاهد باشیم اگرچه جزئیات کافی نیست.

به هر حال بهتر است تا سال های آینده منتظر ماند.