شیائومی برای پیشرفت خود در زمینه فروش، تجارت جدیدی را در آفریقا آغاز کرد
شیائومی ، سازنده گوشی‌های هوشمند در چین از جمله شرکت‌های پیشرو در بازار داخلی خود است. این شرکت بر بازار هند نیز مسلط شده است تا حدی که قصد دارد تا با سامسونگ نیز رقابت کند و آن را شکست دهد. اکنون این کمپانی نیم نگاهی به آفریقا انداخته و قصد دارد تا تجارتی را در آفریقا آغاز کند. که احتمالا این پروژه جدید شیائومی با موفقیت روبرو خواهد شد.


در یک بازسازی جدید، شیائومی تصمیم گرفته است تا یک دفتر مرکزی تجاری در آفریقا ایجاد کند زیرا این شرکت به دنبال افزایش فروش گوشی‌های هوشمند خود در منطقه است. شیائومی برای افزایش فروش محصولات خود در آفریقا، با شرکت Jumia Technologies، که یک اپراتور برجسته تجارت الکترونیکی آفریقایی است، همکاری خواهد کرد.
طبق این گزارش، در ابتدا تعداد محدودی از محصولات در بستر تجارت الکترونیکی Jumia در دسترس قرار خواهند گرفت که شامل Xiaomi Mi A3 ، Mi 9، Redmi 7 و همچنین ساعت سلامت Mi Band بوده است. علاوه بر این، شیائومی برای تقویت موقعیت خود در بازار، استراتژی فروش آفلاین را نیز مستقر خواهد کرد و حقوق توزیع گوشی‌های خود را در آفریقا به ارائه دهنده خدمات پلت فرم مستقر در چین یعنی Shenzhen Keting Technology Digital اعطا خواهد کرد. Shenzhen Keting Technology Digital، در طول نمایشگاه جهانی موبایل الکترونیک 2019، به منظور درخواست خریداران به ویژه آنهایی که از آفریقا حضور داشتند، طیف وسیعی از محصولات از شیائومی و همچنین برند فرعی آن را Redmi به نمایش گذاشت. این شرکت به شیائومی و همچنین برند چینی دیگری Gionee کمک کرده است تا گوشی‌های خود را در بازارهای آفریقا از جمله کنیا، اوگاندا، آفریقای جنوبی، غنا و رواندا توزیع کند.

لامپ LED هوشمند Yeelight شیائومی

در مورد بازار آفریقا، تخمین زده می‌شود که محموله‌های گوشی‌های هوشمند در منطقه تا پایان سال جاری میلادی به بالای 100 میلیون دستگاه برسند. انتظار می‌رود هلدینگ Transsion Holdings مستقر در چین، بیشترین سهم بازار را در حدود 35 درصد به دست آورد. از سوی دیگر سامسونگ با 23 درصد سهم بازار در جایگاه دوم قرار دارد و هواوی با 10 درصد سهم بازار در جایگاه سوم قرار خواهد گرفت.
اکنون باید منتظر باشیم و ببینیم که عملکرد شیائومی در بازارهای آفریقا چگونه خواهد بود و چه نتایجی برای فروش محصولات این کمپانی بدست خواهد آمد. در واقع احتمالا این تصمیم شیائومی با موفقیت روبرو خواهد شد و قدم بزرگی برای این کمپانی در زمینه فروش به حساب می‌آید. نظرات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.