شرکت شیائومی پیشتر چند محصول جدید در جریان رویداد اروپا خود رونمایی کرد. از جمله آنها باید به دو اسکوتربرقی، یک نمایشگر گیمینگ و برخی دیگر اشاره داشت.

در ادامه تمامی این محصولات را معرفی می کنیم.

نمایشگر گیمینگ  Mi Curved 34

این مانیتور سایز 34 اینچی خمیده داشته و با نرخ نوسازی 144 هرتز و پشتیبانی از فناوری FreeSync Premium ای ام دی، نرخ پایین فریم را جبران می کند. مانیتور مورد اشاره به دو پورت HDMI  و دیسپلی پورت مجهز شده تا قابلیت ارتباطی متنوعی داشته باشد.

نسبت ابعاد صفحه نمایش آن 21:9 است و وضوح تصویر 1440+ پیکسل دارد. همچنین این مانیتور با پوشش 121 درصدی فضای رنگی sRGB پخش تصاویر با کیفیت بسیار بالا را نوید می‌دهد. مقدار خمیدگی نیز معادل 1500R است. این میزان خمیدگی بالاترین سطح بوده و ویژگی برجسته نمایشگر شیائومی است.

محصول جدید شرکت چینی با قیمت 400 یورو راهی بازار اروپا می شود.

اسکوتربرقی 1s و Pro 2

اسکوتر 1s در واقع نسخه بروزرسانی شده اسکوتر اصلی M365  محسوب می شود. وزن آن 12.5 کیلوگرم بوده و باتری برای آن در نظر گرفته شده که با یک بار شارژ قادر است مسافت 30 کیلومتری را به حرکت درآید. این اسکوتر از موتور 250 واتی برخوردار بوده و قدرت حداکثری آن 500 وات است.

حداکثر سرعت وان اس به 25 کیلومتربرساعت می رسد و فردی که 75 کیلوگرم وزن دارد می تواند سقف سرعت 15 کیلومتربرساعتی را شاهد باشد.

مدل Mi 1S دارای صفحه نمایش دیجیتالی برای تعیین سرعت و میزان شارژ است. البته مدل پیشین تنها یک چراغ ال ای دی ساده داشت. گفتنیست اسکوتر مورد اشاره به ترمز دیسکی عقب برای عملکرد بهتر مجهز است.

در سوی دیگر اسکوتر Mi Pro 2 نیز نسبت به مدل قبلی خود تغییر چندانی نداشته است. در این مدل برخی از مشکلات، مانند پایداری، سیستم خنک‌سازی، مدیریت باتری و سیم‌کشی حل شده‌اند. قدرت چراغ‌های هدلایت هردو اسکوتر 1S و Pro 2 دو برابر شده و به 2 وات افزایش یافته‌ است.

وزن مدل Pro 2 معادل 14.2 کیلوگرم بوده و ظرفیت باتری آن نسبت به مدل‌های معمولی بیشتر است. باتری این دستگاه می‌تواند مسافت 45 کیلومتری را پوشش دهد. قدرت خروجی موتور برقی اسکوتر نیز 300 وات است که در حداکثر حالت به 600 وات می‌رسد. با توجه به الزامات قانونی در برخی از مناطق جهان، سرعت این اسکوتر به 25 کیلومتربرساعت محدود شده است.

با این حال، موتور قدرتمند Pro 2 این امکان را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که از سربالایی‌های 20 درصد نیز عبور کند. قدرت شیب‌زنی مدل 1S برای شیب‌های 14 درصدی است. سیستم توقف مدل Pro 2 نیز نسبت به مدل معمولی بهتر عمل می‌کند.

این اسکوتر دارای ترمز دیسکی جلو بوده و مدل نخست 400 یورویی و مدل دوم 500 یورویی است. هر دو مدل در آینده نزدیک راهی بازار اروپا خواهند شد.