جدا  شدن Poco از شیائومی برای تبدیل شدن به یک برند مستقل

باز خبری دیگر از برند بزرگ شیائومی فاش شد. سال گذشته ، در ژانویه ، شیائومی نام تجاری Redmi تلفن های هوشمند مقرون به صرفه ی خود را تفکیک کرد و از آن زمان به بعد، این برند چندین گوشی هوشمند را راه اندازی کرد و همچنین حضور خود را در دیگر دسته بندی محصولات نیز گسترش داده بود.

برنامه Wear شیائومی در اپل استور

اکنون ، سازنده گوشی همراه چینی شیائومی در حال تکرار همین موارد تحت نام تجاری پوکو است. مدیر عامل شرکت  MD شیائومی هندوستان Manu Kumar Jain ، امروز اعلام كردند كه Poco هم اکنون یك برند مستقل خواهد بود.

با توجه به اینکه این اطلاعیه از مدیر عامل این  شرکت شیائومی هندی Manu Kumar Jain گرفته شده است ، به نظر می رسد که این برند حداقل در زمان ابتدایی تنها در بازار هند تمرکز خواهد کرد. این امر می تواند با حضور آنلاین مارک تأیید شود زیرا توییتر مرکزی آن در هند است در حالیکه وب سایت آن اکنون poco.in است.

مانو جین این اعلامیه را از طریق توییتی بیان کرد و در آن گفت: که اشتراک گذاشتن این مطلب بسیار مهیج است: #POCO اکنون یک برند مستقل خواهد بود. آنچه به عنوان یک مارک فرعی در شیائومی آغاز به کار کرده است در هویت خودش رشد کرده است. POCO F1 یک تلفن فوق العاده محبوب بود. ما احساس می کنیم زمان مناسب است که اجازه دهید POCO به تنهایی فعالیت کند. با آرزوی بهترین ها به @IndiaPOCO بپوندید.

برند POCO شیائومی پس از آغاز عرضه اولین تلفن هوشمند خود – Pocophone F1 در آگوست سال 2018 ، طرفداران بسیار قدرتمندی بدست آورد. مهمترین دلیل محبوبیت این گوشی هوشمند، بخش منحصر به فرد آن در صنعت و مشخصه های سطح بالای آن با قیمت های مناسب بود که مشابه فعالیت آغازین  OnePlus عمل کرد.

با این حال ، پس از Poco F1 ، این شرکت تلفن های هوشمند دیگری را راه اندازی نکرد. گزارش ها و شایعات متعددی در مورد کار شیائومی در حوزه ی تلفن هوشمند بعدی Poco منتشر شده بود ، اما هیچ چیزی تحقق نیافت. سپس شایعاتی آغاز شد كه شركت در حال خاموش كردن واحد Poco است زیرا خط تولید Redmi K20 را در هند راه اندازی كرده بود ، كه در بخش مشابهی با عنوان Poco قرار داشت.

شیائومی می میکس آلفا در سایت Mi India

اعلامیه در مورد تبدیل شدن Poco به یک برند مستقل فقط چند روز پس از انتشار گزارشی در مورد گوشی هوشمند Poco F2 اتفاق افتاد. چند روز پیش نام تجاری این شرکت برای ثبت نام Poco F2 به صورت آنلاین ثبت شد و یک تلفن هوشمند جدید شیامی با نام Poco X2 روی Geekbench مشاهده شد.

در حالی که ما مطمئن نیستیم که چه تلفن هوشمندی از مارک Poco به بازار عرضه شود ، اما با افزایش شایعات و نشت های مربوط به تلفن هوشمند جدید Poco و اعلام این شرکت در رابطه با این برند ، انتظار داریم که نسل بعدی گوشی هوشمند Poco از این فاصله چندانی نداشته باشد. شما در این باره چه فکری می کنید؟