طراحی دوربین گوشی شیائومی Mi 11

گوشی شیائومی می 11 علاوه استفاده از سخت افزار قدرتمند، از طراحی ظاهری زیبایی برخوردار هست. شیائومی 20 میلیون هزینه اضافی برای سفارشی کردن ماژول دوربین این گوشی هزینه کرده است.

طراحی دوربین گوشی می 11

 

در گوشی شیائومی Mi 11 از طراحی جدید در دوربین عقب استفاده شده است. مدیر بخش طراحی صنعتی گوشی های شیائومی گفته است که تیم طراحان شیائومی این آرایش و ظاهر گوشی می 11 را از بین بیشتر از 100 گزینه انتخاب کردند.

این مدیر اشاره کرد که شیائومی همچنین تصمیم گرفت 20 میلیون یوان اضافی (3.06 میلیون دلار) برای سفارشی کردن ماژول دوربین با گوشه های برش خورده و حلقه گرد دوربین هزینه کند.

بررسی دوربین ماکرو و واید گوشی شیائومی Mi 11همانطور که میدونید گوشی می 11 دارای سه ماژول دوربین در پشت گوشی می باشد که به ترتیب:

  • یک دوربین فیلمبرداری 108 مگاپیکسلی
  • یک دوربین ماکرو تله فوتو 5 مگاپیکسلی 50 میلی متر جدید
  • یک دوربین فوق عریض 133 مگاپیکسلی 123 درجه

لنز دوربین جلوی گوشی هوشمند دارای رزولوشن 20 مگاپیکسلی می باشد و از یک حالت عکس گروهی پانوراما با زاویه باز بزرگ هم پشتیبانی می کند.

دوربین ماکرو در گوشی شیائومی Mi 11دوربین ماکرو در گوشی شیائومی Mi 11 معجزه می کند

گوشی شیائومی می 11 اولین گوشی هوشمند شیائومی هست که از رابط کاربری MIUI 12.5 استفاده میکند، که نوید تغییرات زیبایی و عملکردی را می دهد. در این تغییرات گسترده در گوشی شیائومی می 11 دوربین ها تغییرات اساسی کرده اند.

ماکروگرافی یا عکاسی ماکرو چیست؟عکاسی از اشیاء ریز در فاصله نزدیک را ماکروگرافی یا عکاسی ماکرو می گویند.

سنسور ماکرو برای چیست؟ ساده ، گرفتن جزئیات تا حد ممکن در فاصله بسیار نزدیک

عکس گرفته شده با لنز ماکرو mi 11عکس گرفته شده با لنز ماکرو گوشی شیائومی می 11عکس گرفته شده با لنز ماکرو گوشی شیائومی mi 11عکس گرفته شده با لنز ماکرو گوشی mi 11

شیائومی Mi 11 به لنز ماکرو 5 مگاپیکسلی مجهز شده است. به طور معمول این نوع اپتیک ها 5 یا 2 مگاپیکسل دارند و برای جدیدترین دستگاه پرچمدار استفاده میشود. در بالا می توان نمونه های عکاسی رسمی را مشاهده کرد که این برند در کانال های اجتماعی چین برای تبلیغ بخش عکاسی گوشی شیائومی می 11 منتشر کرده است.

واضح است که این عکس ها با توجه به صحنه ضبط شده پارامترهای ISO تغییر کرده اند که بسیاری از کاربران به صورت دستی تنظیم میکنند. به عکس های زیر دقت کنید.

دوربین ماکرو گوشی شیائومی می 11دوربین ماکرو گوشی شیائومی mi 11دوربین ماکرو گوشی mi 11دوربین ماکرو گوشی می 11در این عکس ها می بینیم که جزئیات تصاویر به خوبی و واضح دیده میشوند.


 

ماژول دوربین زاویه باز (واید انگل) شیائومی Mi 11ماژول دوربین زاویه باز (واید انگل) شیائومی Mi 11

گوشی شیائومی می 11 بخش عکاسی نیز بسیار موفق بوده. اگرچه ما بارها گفته ایم که مقدار  عددی مگاپیکسل یک سنسور به تنهایی کیفیت عکس را تضمین نمی کند.

اما گوشی پرچمدار شیائومی در بخش دوربین توانسته بسیار موفق عمل کند. اولین عکس ها از عکس های رسمی منتشر شده از گوشی شیائومی می 11 توانایی دوربین 13 مگاپیکسلی با زاویه دید گسترده را در دستگاه نشان می دهد.

ماژول دوربین زاویه باز شیائومی Mi 11این کیفیت فوق العاده  فقط برای استفاده دوربین 13 مگاپیکسلی نمی باشد، بلکه از لحاظ نرم افزاری هم  به صورت عمده بهینه شده و برای به دست آوردن عکس های با کیفیت و فضای دید گسترده بهینه شده است.
با توجه به اینکه سنسور دوربین زاویه باز استفاده شده بر روی گوشی شیائومی Mi 11 از 13 مگاپیکسل است، می توانیم یک بار دیگر بگوییم که استفاده از این سنسور 13 مگاپیکسلی در این گوشی تمام کار را انجام نمی دهد. در گوشی شیائومی می 11 بخش عمده کار اصلی در گرفتن عکس های با کیفیت را نرم افزار و هوش مصنوعی انجام میدهد.

عکس گرفته شده با لنز واید گوشی شیائومی می 11ماژول دوربین زاویه باز (واید انگل) گوشی شیائومی Mi 11ماژول دوربین زاویه باز Mi 11

همان طور که در بالا گفتیم این عکس ها توسط عکاسان حرفه ای گرفته شده است، بنابراین پارامترهای ISO با توجه به صحنه ها به صورت دستی تنظیم شده و متفاوت می باشد.

دوربین بعدی هم که به عنوان دوربین اصلی در این گوشی استفاده میشود، یک 108 مگاپیکسلی می باشد. در مجله می همراه در روز های آینده به بررسی دوربین اصلی گوشی شیائومی می 11 هم می پردازیم.

نظر شما درباره عکس های گرفته شده با دوربین های ماکرو و واید انگل گوشی شیائومی Mi 11 چیست؟

 


مطالب منتخب هفته

قیمت، معرفی و مشخصات کامل گوشی شیائومی MI 11

جعبه گوشی شیائومی MI 11 نشان داد که از اسپیکر هارمن کاردن استفاده می کند

گوشی شیائومی MI 11 بدون شارژر عرضه می شود

مشخصات صفحه نمایش و جزئیات بیشتر شیائومی می 11 | MI11

شیائومی می 11 | XIAOMI MI 11 با دوربین 108 مگاپیکسلی و نمایشگر منحنی

گوشی شیائومی MI 11 برای اولین بار از گوریلا گلس 7 استفاده می کند


***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***