مدیران شیائومی با انتشار تیزری جدید، اطلاعات تازه‌ای را در مورد اسکنر اثر انگشت گوشی شیائومی Mi 9 در اختیار کاربران قرار دادند. به نظر می‌رسد سنسور اثر انگشت زیر صفحه شیائومی می 9 با ویژگی‌های بهبودیافته در مقایسه با حسگرهای موجود در محصولات مشابه، به دست کاربران می‌رسد. در ادامه، نگاهی دقیق‌تر به ویژگی‌های اسکنر به‌کارگرفته‌شده در این گوشی خواهیم داشت.

مطابق با اطلاعاتی که طی چند روز اخیر در اختیارمان قرار گرفته است، پرچمدار آینده شیائومی قرار است با اسکنر اثر انگشت زیر صفحه به دست کاربران برسد. اگرچه چینی‌ها با گوشی Mi 8 Explorer Edition کمی دیر به این حوزه ورود کردند، ولی نشان داده‌اند که در استفاده از این فناوری، توانایی بالایی داشته و می‌توانند محصولاتی درخور را به بازار عرضه کنند. شیائومی Mi 9 جدیدترین محصول این کمپانی مشهور است که انتظار می‌رود تا سه روز دیگر، با اسکنر اثر انگشت پیشرفته و پرسرعت معرفی شود.

شیائومی Mi 9بر خلاف تیزری که پیش‌تر توسط شیائومی نمایش داده شده بود، اسکنر اثر انگشت شیائومی می 9 با طراحی دایره‌ای قرار است در یک سوم پایینی صفحه نمایش تعبیه شود. این تیزر همچنین اسکنر فیزیکی تعبیه‌شده در زیر قاب را هم به تصویر می‌کشد.

حسگر مورد استفاده شیائومی، درست مثل یک دوربین عمل می‌کند: به محض اینکه انگشت روی صفحه قرار گرفت، پنل AMOLED اطراف اسکنر روشن شده و انگشت کاربر را نشان می‌دهد؛ سپس دوربین درون‌صفحه‌ای با ثبت تصویری از انگشت، الگوی دست کاربر را تایید می‌کند.

شیائومی Mi 9اسکنر اثر انگشت شیائومی Mi 9 ، پیکسل‌هایی بزرگ و 5 میکرومتری دارد. در مقایسه، اندازه پیکسل دوربین اصلی این تلفن هوشمند، 1.6 میکرومتر است. برای درک بهتر، باید گفت هراندازه که اندازه پیکسل افزایش پیدا کند، اطلاعات نور بیشتری توسط سنسور جمع‌آوری خواهد شد؛ شاید به همین دلیل باشد که هم‌چنان این سنسور اندازه کوچکی دارد. لین بین همچنین در مورد ویژگی‌های بهودیافته می 9 شیائومی نیز سخن گفته است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

  1. سرعت باز شدن قفل دستگاه، 25 درصد افزایش یافته است؛ به ادعای لین بین، اسکنر اثر انگشت مورد استفاده در شیائومی Mi 9، سریع‌ترین حسگر ساخته‌شده تا به امروز خواهد بود.
  2. اسکنر شیائومی برای سناریوهای خاص مثل حالت خیس بودن انگشتان و یا نیاز به باز کردن قفل دستگاه در دماهای بسیار پایین، بهینه شده است.
  3. حالت شب؛ صفحه نمایش به صورت خودکار شدت روشنایی صفحه را تنظیم می‌کند. در قیاس با نسل قبلی، این اسکنر تنها به نیمی از همین میزان نور نیاز داشت.
  4. ضمن نزدیک‌تر شدن تجربه کاربری به اسکنرهای فلزی، اندازه حسگر نیز حالا افزایش یافته است.

با توجه به تصویر منتشرشده، ظاهرا برخی از سخت افزارهای داخلی همچون باتری نیز دستخوش تغییر شده است؛ در نتیجه ممکن است ظرفیت باتری کمی کاهش پیدا کند. در سوی دیگر، ما بوردی جدید را در این تصاویر می‌بینیم که به نظر می‌رسد به اسپیکرهای استریو مربوط باشند. با این تفاسیر، شیائومی Mi 9 اولین گوشی این شرکت با اسپیکرهای استریو خواهد بود.

منبع: Gizchina