شرکت های تولیدکننده اسمارتفون همیشه برای گوشی های خود آپدیت های نرم افزاری منتشر می کنند. برخلاف شرکت های دیگر که همیشه سعی دارند تا کاربران را به نصب آپدیت ترغیب سازند، اما شیائومی این بار از کاربران گوشی هوشمند Mi A3 درخواست کرده آپدیت جدید را دریافت نکنند زیرا مشکلات نرم افزاری در پی دارد.

موضوع این است که شرکت شیائومی گویی اتفاقی و در فرم یک آپدیت جدید Mi A3 یک فریم‌ور مربوط به اپراتور مکزیکی Telcel را برای نسخه جهانی Mi A3 منتشر نمود و حال از کاربران درخواست کرده این آپدیت که با شماره ساخت V11.0.3.0.QFQMXTC و حجم 1.4 گیگابایت منتشر شد، دریافت نکنند.

انتشار اندروید 10 برای شیائومی Mi A3به نظر رسیده شیائومی اشتباه آپدیت نسخه مکزیک Mi A3 را دردسترس کاربران جهانی قرار داده که از برخی ویژگی ها محروم است. در این میان برند چینی درخواست نمود آپدیتی به شماره ساخت QFQMXTC را دریافت نکرده و باید نسخه QFQMIXM را دریافت کنند.

البته شیائومی اشتباها این عمل را انجام داده و قصد داشت وصله امنیتی ماه جولای را دردسترس قرار دهد. اما در واقع شامل آپدیت ماه ژوئن گوشی Mi A3 اپراتور Telcel است. این کاربران به سرعت موضوع را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته‌اند. طبق اعلام کاربران، نصب این آپدیت موجب از کار افتادن قابلیت استفاده از دو سیمکارت می‌شود. هم‌چنین یک بوت انیمیشن جدید را به گوشی اضافه می‌کند و دو اپلیکیشن Mi Telcel و Claro Musica را به صورت پیش‌نصب به همراه دارد.

شیائومی پس از دریافت این گزارشات، اطلاعیه‌ای را در انجمن Mi Community Global به اشتراک گذاشته است که از کاربران می‌خواهد این آپدیت را نصب نکنند.

به هر حال باید منتظر ماند تا باری دیگر شیائومی آپدیت صحیح را منتشر و در اختیار کاربران این تلفن هوشمند قرار دهد. تلفن هوشمند مورد اشاره در سال های اخیر با مشخصات میان رده راهی بازار شد.