به تازگی شیائومی ساعت زنگ‌داری را منتشر کرده است که Mi Alarm Clock نام دارد که ما از این پس به آن «ساعت هشدار هوشمند شیائومی» می‌گوییم. این ساعت شیائومی به عنوان یک اسپیکر بلوتوث‌دار خواهد بود؛ همچنین می‌تواند بلندگوی بلوتوث‌داری باشد که عملکرد ساعت زنگ دار را دارد. این موضوع بسته به دیدگاه شما خواهد داشت.

شیائومی 10000 Pro با ویژگی جدید

دلیل تولید ساعت زنگ‌دار توسط شیائومی این است که صحیح بیدار شدن، نقش مهمی در مود افراد در طی روز دارد. آلارم‌های قدیمی سروصدای بسیاری داشته و صاحب آن را ناگهانی از خواب بیدار می‌کرد که سبب بداخلاقی آن‌ها می‌شدند. اما شیائومی اذعان دارد که Mi Alarm Clock طوری طراحی شده است که فرد را با صداهای ملایم، به تدریج از خواب عمیق بیدار می‌کند.
این محصول جدید، بدنه‌ی پلاستیکی بزرگ‌تری به جای فلزی دارد. این بلندگو، با پارچه پوشانده شده است و مجهز به ۱۲ چراغ LED برای نشان دادن ساعت و ۱۲ چراغ LED برای نشان دادن دقایق است. همچنین دکمه بزرگی در بالای آن وجود دارد که برای متوقف کردن آلارم به کار می‌رود.
راه‌اندازی Mi Alarm Clock بسیار ساده بوده و تنها موردی که برای آن نیاز دارید، اپلیکیشن Mi App است. از طریق برنامه می‌توانید زمان‌های آلارم را تنظیم کرده و آهنگی را که برای بیدار شدن ترجیح می‌دهید، انتخاب کنید. این ساعت زنگ دار، تعدادی آهنگ از پیش‌تعیین شده دارد، اما اگر مایل به استفاده از آهنگ‌های تلفن همراه خود هستید، باید گوشی را به اسپیکر متصل کنید.
شیائومی ادعا می‌کند که این ساعت زنگ دار، نه تنها به بیدار شدن شما کمک می‌کند، بلکه نوعی موسیقی پخش خواهد کرد که برای خوابیدن عمیق هم، به شما کمک می‌کند.
این شرکت بیان کرده است که اسپیکر/ساعت زنگ‌دار، ساختار مناسبی داشته است که سروصدا و ویبره‌ای در هنگام پخش موسیقی، حتی در صداهای بلند هم ندارد. دلیل این موضوع، طراحی متقارن جاذب ارتعاشات منفعل آن است. ساعت هشدار هوشمند شیائومی طراحی خاصی هم برای ایزوله کردن ویبره دارد که ارتعاشات خارجی را حذف می‌کند.
بنا به گفته‌های این شرکت، این اسپیکر به خوبی عمل کرده و با توجه به اندازه کوچک خود، به دلیل درایو Tesla-level توکار خود، صداهای بلند را هم به خوبی از خود خارج می‌کند.
این محصول با قیمت ۱۹۹ یوان (۳۰ دلار) عرضه شده است.