شیائومی و معرفی حسگر نوری Mijia با قیمت 7 دلار

شرکت شیائومی در 11 دسامبر سال جاری بود که از یک حسگر نوری مینیمالیستی به نام Mijia لایت سنسور با قیمت 7 دلار رونمایی کرد. این محصول جدید که با سرمایه گذاری شیائومی تولید می شود، از 12 دسامبر با قیمت 7 دلار راهی بازار ایالات متحده شد.

شیائومی در این بازار بزرگ حضور فعالی داشته اگرچه رقیب چینی آن هوآوی محدودیت هایی دارد. به گفته شیائومی حسگر نوری جدید Mijia بیشتر برای اتاق مناسب است و به خوبی می‌تواند نقش یک هاب را ایفا کند.

کتری برقی شیائومی 1A

بخصوص در هنگام شب که نمی خواهید محیط اتاق بسیار روشن شود و قصد دارید فقط بخش کوچکی از اتاق دارای نور باشد. افراد می توانند با اپ اختصاصی Mijia این حسگر نوری را کنترل کرده و آن را روشن یا خاموش کنند. بنابراین برای کنترل این حسگر نیاز نیست تا فردی به صورت فیزیکی کلیدی را در آن فعال یا غیر فعال کند. در واقع این حسگر می تواند به طور دقیق تغییرات شدت نور محیط را در اطراف فرد تشخیص داده و به طور خودکار چندین وسایل هوشمند را در مدت زمان منظم برای روشنایی بهتر فضای داخلی فعال کند.

به عبارت دیگر ، برای دستیابی به بهترین شرایط ممکن برای روشنایی ، هیچ کنترل فیزیکی انسانی در کار نیست. با این حال ، کاربران از طریق برنامه موبایل Mijia به کنترل آن می پردازند. همانطور که گفته شد این سنسور نقش یک هاب خانگی را برای کنترل سایر دستگاه های هوشمند ایفا می کند. در این بین باید سنسور مورد اشاره را بسیار مقاوم دانست که در برابر آب و حرارت مقاومت بالایی دارد.

این سنسور مناسب افرادیست که چندان به خانه های سنتی علاقه ندارند و مایل هستند در یک خانه هوشمند زندگی کنند. حسگر نوری Mijia در 12 دسامبر راهی بازار ایالات متحده شده و مشخص نیست چه زمانی به دیگر نقاط عرضه می شود.