شیائومی کار خود را بر روی MIUI 12 شروع کرد
شیائومی به تازگی آخرین رابط کاربری خود یعنی MIUI 11 را بر اساس آخرین بروزرسانی سیستم عامل اندروید 10 راه اندازی کرده است. هفته گذشته، این شرکت از انتشار جهانی این رابط کاربری خبر داد و لیستی از دستگاه‌های تعیین شده برای دریافت این بروزرسانی جدید را منتشر کرد. اکنون فقط چند روز پس از معرفی جهانی MIUI 11، مدیرعامل این شرکت، Xu Jieyun و مدیر کل روابط عمومی تأیید کرده است که شیائومی قبلاً کار بر روی جانشین رابط کاربری‌اش یعنی MIUI 12 را آغاز کرده است. شیائومی هنوز جزییاتی از رابط کاربری آینده خود یعنی MIUI 12 منتشر نکرده اما انتظار داریم که شاهد پیشرفت و گستردگی زیادی در این رابط باشیم. به هر حال باید منتظر باشیم و ببینیم که شیائومی در رابط کاربری آینده خود چگونه نظر کاربران را به خود جلب خواهد کرد.

MIUI 11 که به تازگی راه اندازی شده است، یک بروزرسانی بزرگ برای شیائومی بوده که موارد زیادی را برای سیستم عامل سفارشی تغییر می‌دهد. در این رابط کاربری شاهد جنبه‌های بصری، نمادهایی نرم‌تر از همیشه، حالت تاریک گسترده در سیستم، فونت سیستم Mi Lan Pro جدید و عملکرد صفحه نمایش همیشه روشن خواهیم بود. همچنین انیمیشنها، تم‌ها، تصاویر زمینه و سیستم اطلاع‌رسانی بهبود یافته نیز در این نسخه از رابط کاربری ارائه شده است.

معرفی تلویزیون هوشمند Mi TV 5

از سوی دیگر این رابط کاربری همچنین بر روی افزایش تجربه صوتی با جلوه‌های صوتی طبیعی پویا و آلارم‌های جدید متمرکز شده است. شیائومی مجموعه جدید Mi Go Travel را نیز معرفی کرده که در رزرو بلیط برای طیف گسترده حمل و نقل اعم از هواپیما، راه‌آهن و اتوبوس در کنار تبدیل ارز و حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی به کاربران کمک می‌کند.
این شرکت برنامه خود را برای انتشار به‌روزرسانی برای هند را فاش کرده و گفته است که به زودی برنامه جهانی انتشار این رابط کاربری نیز اعلام خواهد شد. این موج اول به‌روزرسانی‌ها از 22 اکتبر برای دستگاه‌هایی مانندPOCO F1 ،Redmi K20 ،Redmi Y3 ،Redmi 7 ،Redmi Note 7 ، Redmi Note 7S و Redmi Note 7 Pro آغاز می‌شود. پس از آن مدل‌های Redmi K20 Pro، Redmi 6، Redmi 6 Pro، Redmi 6A، Redmi Note 5، Redmi Note 5 Pro، Redmi 5. Redmi 5A،Redmi Note 4، Redmi Y1، Redmi Y1 lite، Redmi Y2، Redmi 4، Mi Mix 2 و Mi Max 2 به‌روزرسانی را در مرحله 2 دریافت می‌کنند که از 4 نوامبر آغاز می‌شود. در نهایت فاز 3 برای پیمایش به‌روزرسانی پایدار، از 13 نوامبر آغاز می‌شود و دستگاه‌های موجود برای آن عبارت ازRedmi Note 6 Pro ، Redmi 7A ، Redmi 8 ، Redmi 8A و Redmi Note 8. Redmi Note 8 Pro هستند. در آخر فاز 4 از 18 دسامبر آغاز می‌شود و در 26 دسامبر پایان خواهد یافت.