معرفی طرح‌های مختلف دوربین‌های شیائومی در گوشی‌های هوشمند
در سال ۲۰۱۶، شیائومی گوشی هوشمند Mi Mix را روانه بازار کرد که در زمان خود دارای صفحه نمایش چشمگیر با نسبت 83 درصد به بدنه بود. شیائومی برای رسیدن به ابعاد دوربین جلو را در قسمت پایین نمایشگر در نظر گرفت و این تحول را به نام خود به ثبت رساند. البته شیائومی در زمینه تنوع طراحی در دوربین گوشی‌های هوشمند خود از روش‌های نوینی استفاده می‌کند. این شرکت اکنون در حال کار بر روی چند گوشی دیگر است تا رویکرد متمایزی را در دوربین سلفی گوشی‌های خود ایجاد کند.
طرح‌های مختلف دوربین‌های شیائومی در گوشی‌های هوشمند
تاکنون ۴ مدل دوربین سلفی مختلف توسط شیائومی ثبت اختراع شده است که مدل اول شبیه به چند گوشی‌های هوشمند رده بالا از دوران فعلی با لبه خمیده است. در واقع در این مدل دوربین‌های دوتایی در امتداد هم در قالبی منحنی شکل در بالا در قسمت وسط گوشی نصب شده اند.


با حرکت به جلو، مدل دوم با مدل اول یکسان به نظر می‌رسد و نه تنها دارای دو دوربین است بلکه باز هم دو دوربین در امتداد هم قرار گرفته اند اما این بار دوربین ها به گوشه سمت چپ در بالای گوشی منتقل شده اند. البته همانطور که در تصویر نشان داده شده این گوشی نیز در قالبی منحنی شکل قرار گرفته شده است.


مدل سوم غیر معمول ترین طراحی دوربین از شیائومی است. در این مدل نیز دو دوربین در کنار یکدیگر به صورت افقی قرار گرفته اند و در قابلی منحنی در بالای سمت چپ ظاهر شده اند. این طراحی عجیب ترین طراحی شیائومی در زمینه دوربین ها به حساب می‌آید.
در نهایت مدل چهارم معقول ترین مدل به نظر می‌رسد که در بالای صفحه نمایش قرار دارد و دارای دوربین سلفی دوگانه نیز بوده که نمای کلی این دوربین مشابه Pixel 4 بوده است.

گوشی سفارشی Redmi Note 8 Pro

شایان ذکر است که هر چهار طرح به طوری خاص بسیار منحصر به فرد هستند و باید توجه داشت که شرکت ها تمایل دارند تا طیف گسترده‌ای از نمونه کارهای خود را به مرحله ثبت اختراع برسانند. ظاهرا تاکنون شیائومی توانسته تا از طرح‌های مختلف دوربین‌های گوشی‌های هوشمند خود ثبت اختراع گسترده‌ای داشته باشند و روش‌های نوینی را در این زمینه ارائه دهد. به هر جهت چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید این طرح ها به مرحله اجرایی خواهند رسید و در برخی از محصولات عرضه خواهند شد. به هر جهت باید منتظر باشیم و ببینیم طرح‌های بعدی شیائومی در این زمینه چه خواهد بود و کدام طرح‌های دوربین نظر و رضایت کاربران و طرفداران شیائومی را بیشتر به خود جلب خواهد کرد.

مشخصات تلویزیون Mi TV Pro شیائومی