شیائومی به دلیل قرار گرفتن در لیست تحریم آمریکا از آن شکایت کرد

در 14 ژانویه سال جاری دولت ایالات متحده آمریکا 9 شركت چینی را در لیست سیاه قرار داد و معتقد بود که شیائومی با ارتش چین در کار های نظامی همراه است. شیائومی بعد از قرار گرفتن در این لیست بیانیه ای منتشر کرد.

تحریم شیائومی

? بیانیه‌ی شیائومی در مقابل تحریم آمریکا :

“این شرکت در کشوری که تجارت خود را انجام می دهد از قوانین به طور کامل پیروی کرده و مطابق با قوانین و مقررات مربوط به حوزه های قضایی عمل می کند. محصولات و خدمات ما برای اهداف غیرنظامی ارائه می‌شوند. این شرکت تحت کنترل و یا وابسته به ارتش چین نبوده و یک شرکتِ نظامی چینی نمی باشد و طبق قانون NDAA آمریکا تعریف شده است. ما اقدامات مناسبی را برای محافظت از منافع شرکت و سهامداران انجام خواهیم داد. این شرکت در حال بررسی نتایج احتمالی این اتفاق است و در موعد مقرر اعلامیه های بیشتری را منتشر خواهد نمود”

طبق آخرین اخبار که به تازگی منتشر شده، گروه شیائومی از وزارت دفاع و خزانه داری ایالات متحده آمریکا به دلیل محدودیت در سرمایه گذاری آمریکایی ها در این شرکت شکایت کرده و از دادگاه این کشور خواستار لغو هرچه سریع تر این قانون شده است.

شیائومی از آمریکا شکایت می کند

شیائومی از آمریکا شکایت می کند

این شرکت چینی در سندی که به دادگاه منطقه ای فدرال ناحیه کلمبیا ارسال کرده است، اظهار داشت که در صورت ادامه وجود شیائومی در لیست سیاه و اعمال محدودیت ها “شیائومی با ضررهای قریب الوقوع، جدی و جبران ناپذیر روبرو خواهد شد” در این دادخواست همچنین وزیر دفاع ایالات متحده “Austin” و وزیر خزانه داری “Yellen” به عنوان متهمان اصلی معرفی شده اند.

بیانیه‌ی شیائومی در مقابل تحریم آمریکا :

در تاریخ 15 ژانویه گروه شیائومی با صدور اطلاعیه ای اعلام كرد، متوجه شده که وزارت دفاع آمریكا در 14 ژانویه 2021 با انتشار بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت كه این شركت مطابق ماده 1237 مجوز دفاع ملی در لیست سیاه قرار گرفته است.

سخنگوی شیائومی در وب سایت Weibo به طور رسمی اعلام کرد که این شرکت در حال حاضر به طبق معمول کار خود را انجام میدهد و با شرکت های کوالکام و گوگل و کورینگ و دیگر کشور های تحت لیسانس یا وابسته به آمریکا هستند بدون مشکل همکاری میکنند.

شیائومی و 8 شرکت دیگر در لیست سیاهشیائومی و 8 شرکت دیگر در لیست سیاه

پنتاگون سال گذشته شروع به تهیه لیستی از شرکتهای چینی کرد، که با ادعای ارتباط این شرکت ها با ارتش آزادیبخش این لیست را تهیه کرد. پس از آنکه کاخ سفید به وزارت دفاع فشار آورد تا مطابق با قانونی که در سال 1999 تصویب شد عمل کند. پنتاگون در 14 ژانویه اپل چینی یعنی شیائومی را به لیست سیاه افزود.

دولت ترامپ سپس از این لیست به عنوان مبنای اجرای دستور اجرایی استفاده کرد که آمریکایی ها را از سرمایه گذاری در چنین شرکت هایی منع می کند.


مطالب منتخب هفته

شیائومی گوشی ماژولار را ثبت اختراع کرده که دوربین آن جدا میشود

ردمی K40 پرو – معرفی و مشخصات احتمالی

شیائومی MI 12 از صفحه نمایش LTPO استفاده میکند

فناوری شارژ راه دور شیائومی با نام MI AIR CHARGE رو نمایی شد

لپ تاپ ردمی بوک پرو با دوربین وب کم عرضه می شود

بلک شارک 4 با اسنپدراگون 888 در راه است

ردمی نوت 10 با لقب کینگ کنگ کوچک بر میگردد

گوشی شیائومی MI 11 LITE در راه است

گوشی REDMI K40 هم بدون شارژر عرضه می شود


***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***