در پایان ماه ژوئن ، دولت هند 59 برنامه چینی از جمله Mi Community را با استناد به نگرانی های مربوط به حریم شخصی منع کرد. اکنون پس از گذشت حدود دو هفته ، شیائومی هند به طور موقت برنامه و همچنین وب سایت را با اخطار غیرفعال کرده است.

هر دو برنامه و وب سایت Mi Community هند پس از اعلام ممنوعیت توسط دولت ، توسط اکثر ISP های این کشور مسدود شده اند. اما فقط اکنون ، این شرکت آنها را بطور رسمی (از طریق PiunikaWeb) غیرفعال کرده است ، همانطور که TikTok روز بعد انجام داد.

در صورت مراجعه به نشانی اینترنتی Mi Community India ، با اخطار رسمی توسط شرکت ذکر شده در مورد ممنوعیت رو به رو می شوید.

در ادامه آمده است: “ما در فرصتی برای پاسخگویی و ارائه توضیحات خود با ذینفعان دولت ملاقات خواهیم کرد. Mi Community طبق داده ها، سخت ترین داده های حریم خصوصی و امنیتی را رعایت می کند. حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران Mi برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است. ”

بیانیه ای که توسط شیائومی هند ارائه شده به نظر می رسد شبیه به گفته TikTok هند است. گفته می شود ، کاربران دیگر شیائومی می توانند در صورت نیاز از انجمن جهانی Mi جامعه یا XDA از آنجا که می توانند به این وب سایتها در هند دسترسی پیدا کنند ، کمک کنند.

به هر حال انتظار داریم بزودی شیائومی این اپ را بازگشایی کند تا کاربران بتوانند به استفاده این اپلیکیشن بپردازند. ناگفته نماند شرکت چینی درصدد بوده تا اپ های جدیدی را برای کاربران خود فعال کند. گذشته از آن شرکت شیائومی در صدد بوده تا هر سال نسل جدیدی از محصولات خود را معرفی کند.

برای آن که بتوان به جواب مشخصی رسید باید منتظر ماند.