اخیرا، ما شاهد توسعه دوربین گوشی های هوشمند از یک سنسور منفرد به سنسورهای دوگانه ، سه‌گانه و چهارگانه هستیم.

نوکیا در صدر اقدامات خود برای قرار دادن دوربین های پنتا در تلفن های هوشمند با نوکیا 9 در آینده قرار گرفته است تا چنین تنظیماتی را ارائه دهد. به نظر می رسد شیائومی نیز در این زمینه با تلفن هایی با دوربین پنتا پیروی کرده است.

این موضوع توسط مدیر محصول شرکت Wang Teng Thomas  بیان شد که پستی را در ویبو به اشتراک گذاشت و حاوی عکسی با علامت های سفید بود که نشان می دهد “این دوربین در دوربین Mi MI Penta  به کار رفته است”. به غیر از علامت های سفید ، سرنخ دیگری در مورد ظاهر دستگاه وجود ندارد.  این تصویر شامل تلفن های مختلفی با برند شیائومی است که طرح های مختلفی را که شیائومی تاکنون از آن استفاده کرده است، از مدل های ابتدایی تا مدل های تمام صفحه ی Mi Mix 3 را نشان می دهد. با این وجود ، این عکس بسیار  ماهرانه به نظر می رسد و نشان می دهد که پنج دوربین برای ارائه عکس های خیره کننده کار خواهند کرد.

افزایش تعداد سنسورها در تلفن های هوشمند با هدف بهبود کیفیت عکس ها و فیلم های ضبط شده بر روی دوربین است. دوربین های بیشتر همچنین به معنای طیف گسترده تری از پوشش طول کانونی برای تأمین نیازهای افراد در استفاده روزمره است. مدیر اجرایی Xaomi پست را بلافاصله پس از ارسال حذف کرد و نشان می دهد که به اشتباه ارسال شده است یا منظور این فقط یک تیزر است. با این حال ، این طرح ممکن است در Mi 9 برجسته باشد زیرا علامت چاپ سفید نشان می دهد که دستگاه دارای یک مدل سری Mi است.

بروزرسانی اندروید 10 Xiaomi Redmi 8A