این روزها شرکت های تولیدکننده گوشی هوشمند سعی می کنند دوربین حرفه ای را برای اسمارتفون های خود در نظر گیرند. در این بین باید به شیائومی اشاره کرد که از برندهای موفق صنعت تلفن هوشمند یا دستگاه های دیجیتال است. به تازگی وب سایت XDA-Developers در گزارشی آورده که شرکت شیائومی روی قابلیت جدیدی برای دوربین گوشی های هوشمند آینده خود است که به عنوان AI Shutter شناخته می شود.

نقد و بررسی Redmi Earbuds S شیائومی

شیائومی احتمالا این قابلیت را جایگزین Top Shot گوگل کمرا خواهد کرد و در آپدیت بعدی MIUI 12 تعبیه خواهد شد. عملکرد AI Shutter دقیقاً همان کارهایی را انجام می دهد که Top Shot در تلفن های پیکسل گوگل انجام می دهد. پشت سر هم عکس می گیرد و یک الگوریتم یادگیری ماشین بهترین دسته ها را انتخاب می کند. این نرم افزار معمولاً به دنبال عکاسی است که در آن موضوع لبخند می زند ، چشمک نمی زند و به دوربین نگاه می کند.

چند ویژگی دیگر مانند Magic Clone و پشتیبانی از حرکات تمام صفحه به برنامه پیش فرض دوربین MIUI 12 نیز می روند و شما می توانید هنگامی که به روزرسانی پایدار MIUI 12 را در تلفن خود دریافت می کنید ، آنها را امتحان کنید. جزئیات بیشتری در کار نیست و باید منتظر ماند تا شیائومی بزودی این ویژگی را به کار گرفته و در محصولاتش تعبیه کند.

قطعا چنین ویژگی موجب خوشحالی طرفداران شیائومی خواهد شد، طرفدارانی که برخی از آنها علاقمند به عکاسی حرفه ای بوده و آرزو داشتند ویژگی تاپ شات برنامه دوربین گوگل در گوشی های پیکسل را در تلفن هوشمند اندرویدی غیر گوگل خود داشته باشند.

بنابراین شیائومی با این ویژگی سعی کرده نیاز عکاسان را برآورده سازد و حال باید منتظر ماند تا در آینده نزدیک شاهد به کارگیری آن باشیم.