به جرات می توان شیائومی را یکی از برندهای بزرگ صنعت تولید دستگاه های دیجیتالی چون تلفن هوشمند دانست. این شرکت هر سال نوآوری جدیدی را روی محصولاتش به خرج می دهد تا موجب افزایش فروش آنها شود. گذشته از آن پیشتر سه برند مستقل ردمی، بلک شارک و پوکو را خلق کرد تا افزایش فروشی را در پی داشته باشد.

هر یک از این برندها جداگانه گوشی های هوشمند بزرگی را روانه بازار می کند که شامل مشخصات کلیدی برجسته می شود. پیشتر اعلام شد شیائومی قصد دارد بزودی شارژر فوق سریع 120 واتی را روانه بازار کند. به نظر رسیده این شارژر قرار است زودتر از موعد راهی بازار شود و نباید برای عرضه آن سالیان درازی منتظر ماند.

به تازگی آژانس 3سی چین تاییدیه ای را به شارژر 120 واتی شیائومی داده است. این همان شارژر شایعه واری بوده که تاکنون به آن اشاره گشته است. اگرچه اطلاعات کافی از این شارژر در دست نیست اما با شماره مدل MDY-12-ED و ولتاژ 20 ولتی و شدت جریان 6 آمپری همراست.

متاسفانه اعلام نشد کدام گوشی هوشمند شیائومی قرار است به این فناوری شارژ مجهز شود. بدون شک مدل موردنظر یک گزینه پرچمدار خواهد بود و با مدلی میان رده یا معمولی رو به رو نیستیم. در اخباری مرتبط گوشی هوشمند ردمی کی 30 اولترا بزودی از راه خواهد رسید که از دوربین سلفی پاپ آپ و پردازنده دیمنسیتی 1000 پلاس مدیاتک بهره می برد.

در سوی دیگر آگوست یا مرداد امسال قرار است گوشی هوشمند می 10 پرو پلاس معرفی شود که احتمال دارد شارژر 120 واتی با آن همراه شود. یا اینکه در سه ماهه پایانی سال 2020 شاهد عرضه می میکس 4 پرچمدار با این شارژر سریع باشیم.

جزئیات به شدت محدود بوده و نمی دانیم کدام گوشی شیائومی یا زیربرندهای این شرکت قرار است با شارژر سریع 120 وات همراه شوند تا در مدت زمان بسیار کوتاه موجب شارژ اسمارتفون شوند.