دستبند تناسب اندام Mi Band 5 تحت عنوان برند Amazfit به بازار جهانی عرضه خواهد شد!

شیائومی در زمینه تولید و طراحی دستبندهای تناسب اندام بسیار موفق بوده و سالانه محصولات متنوعی را با کارایی‌ و عملکرد مختلف به بازار عرضه می‌کند. از سوی دیگر این محصولات در بازار محبوبیت زیادی دارند چراکه از قیمت مناسبی برخوردار بوده‌اند و به طور کلی مقرون به صرفه هستند. دستبند‌های تناسب اندام، عملکرد نزدیکی با ساعت‌های هوشمند دارند و در عین حال از ساعت‌های هوشمند ارزان‌تر هستند؛ در نتیجه کاربران زیادی به خرید این سری محصولات ترقیب می‌شوند. از سوی دیگر این دستبند‌های هوشمند تناسب اندام، در بازارهای جهانی نیز محبوبیت بالایی دارند و مورد توجه مشتریان قرار می‌گیرند.

همانطور که می‌دانید دستبندهای تناسب اندام از امکانات مختلفی برخوردار بوده‌اند که در این میان می‌توان به نظارت بر ضربان قلب، نظارت بر خواب، نظارت بر تغذیه، نظارت بر ورزش، شمارش قدم‌ها و مسافت طی شده و دیگر موارد این چینی اشاره کرد. از سوی دیگر با توجه به ضد آب بودن این سری محصولات، از این دستبندها در زمان شنا نیز می‌توان بهره برد. به طور کلی این دستبندهای تناسب اندام برای ورزشکاران یا علاقه‌مندان ورزش بسیار جذاب و کاربردی خواهد و نظر بسیاری را به خود جلب کرده است.

شیائومی به طور رسمی سری Mi Band خود را در ایالات متحده به فروش نمی‌رساند، اما این سری محصولات در خرده فروشی‌های این کشور با برند Amazfit در دسترس قرار دارند. در حال حاضر به نظر می‌رسد که نسخه جدیدی از Mi Band 5 در ایالات متحده به بازار عرضه شود. شرکت Huami مسئولیت ارائه دستبندهای تناسب اندام شیائومی را در بازار آمریکا به عهده دارد. این شرکت (از طریق GadgetsandWearables) یک دستبند تناسب اندام جدید به نام Amazfit Band 5 را در کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) ثبت کرده است. بنابراین این احتمال نیز وجود دارد که سری Amazfit Band 5 همان سری Mi Band 5 در بازار آمریکا باشد. البته حدس و گمان‌هایی در این زمینه وجود دارد که ممکن است Amazfit Band 5 جانشین Mi Band 4 باشد و تحت این عنوان به بازار آمریکا عرضه شود.

از سوی دیگر مستندات FCC، بسته‌بندی Amazfit Band 5 را فاش کرده و تأیید شده است که تعدادی از ویژگی‌های آن با مشخصات Mi Band 5 مطابقت دارد. این مشخصات شامل مقاومت در برابر آب تا عمق ۵۰ متر، باتری 125 میلی آمپر ساعتی، مانیتورینگ و نظارت مداوم ضربان قلب، حالت‌های ورزشی مختلف و غیره است. همچنین این محصول به صفحه AMOLED و GPS مجهز شده است.

با این حال، FCC نام دیگر و ویژگی‌های Amazfit Band 5 را به طور کامل ذکر نمی‌کند، بنابراین فقط باید صبر کنیم و ببینیم که این محصول جایگزین کدام دستبند تناسبت اندام شده است. نکته جالب دیگر این است که شیائومی پیش از این نیز تأیید کرده بود که نسخه جهانی Mi Band 5 را به زودی روانه بازار خواهد کرد. این بدان معنا است که می‌توان انتظار داشت که این محصول در اروپا و بریتانیا عرضه شود و هزینه‌ی آن در حدود 30 تا 35 دلار خواهد بود. هنوز جزییات بیشتری در این زمینه در دسترس نیست؛ در نتیجه فعلا باید منتظر اخبار بیشتر در این زمینه باشیم تا مطمئن شویم که Amazfit Band 5 جایگزین کدام دستبند تناسب اندام شیائومی در بازار جهانی است.