تغییر فونت در گوشی‌‌های هوشمند بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است. این تغییر فونت در مواردی به شکلی ساده توسط برنامه‌های ثالث صورت می‌گیرد. اما گوشی‌های شیائومی بدون نیاز به هیچگونه برنامه ثالث خاصی می‌توانند امکان تغییر فونت را برای کاربران فراهم کنند. در واقع این قابلیت و استفاده از آن برای کاربران شیائومی بسیار ساده‌تر بوده و راحتی قابل اعمال خواهد بود. در ادامه نحوه تغییر فونت در گوشی‌های هوشمند شیائومی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

کاربران به تغییر فونت در گوشی‌های هوشمند علاقه زیادی دارند و اینکار به راحتی در همه گوشی‌ها امکان پذیر است. از سوی دیگر تغییر فونت حال و هوای گوشی هوشمند را عوض خواهد کرد. اما تغییر فونت در گوشی‌های شیائومی بسیار ساده بوده است. یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای تغییر فونت گوشی‌های شیائومی استفاده از اپلکیشن MIUI Custom Font Installer است. اما یک راهکار ساده دیگر وجود دارد که خود رابط کاربری شیائومی ارائه شده است. در ادامه نحوه دسترسی به این قابلیت تغییر فونت را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

ابتدا باید در گوشی هوشمند شیائومی خود وارد تنظیمات Setting شوید.

سپس به بخش Additional settings بروید.

سپس در بخش Region باید کشور اندونزی را انتخاب نمایید.

در مرحله بعدی باید وارد اپلیکیشن Theme شده و از قسمت پایین وارد بخش فونت شوید.

در بخش جستجو باید کلمه Farsi را تایپ کنید تا فونت‌های فارسی در اختیارتان قرار گیرد.

در نهایت باید فونت انتخاب خود را دانلود و نصب کرده و سپس فونت جدید در گوشی هوشمند شما ریبوت خواهد شد. سپس خواهید دید که فونت موردنظر شما در بخش‌ها فارسی و انگلیسی گوشی هوشمندتان نماین شده و تغییراتی صورت گرفته است.

نکته: توجه داشته باشید که با انتخاب کشور اندونزی برخی از برنامه‌های اختصاصی این منطقه احتمالا در گوشی شما نصب خواهد شد که به راحتی می توانید آن‌ها را حذف کنید.