گوشی خود را با فناوری شارژ بی سیم از راه دور شارژ کنید

دنیای تکنولوژی هر روز درحال رشد و پیشرفت بسیاری می باشد و سرعت این رشد فناوری بسیار بالا می باشد، به طوری که تمام ایده ها که وجود دارد هر روزه به واقیعت تبدیل می شوند.

شیائومی یکی از شرکت های پیشرو در این زمینه می باشد، که توانسته حق اختراع بسیاری از تکنولوژی های جدید را به نام خود ثبت کند. از طرف دیگر شیائومی نشان داده که پیشرفته ترین و جدیدترین تکنولوژی های موجود روز دنیا را با کمترین قیمت برای کاربران فراهم میکند و یکی از دلیل های محبوبیت شیائومی میتواند همین موضوع باشد.

فناوری شارژ بی سیم (راه دور) شیائومی با نام Mi Air Charge رو نمایی شدشیائومی به تازگی از جدیدترین تکنولوژی خود به نام شارژ از راه دور رونمایی کرده، که با نام Mi Air Charge منتشر شده است. با وجود این شارژر شما در هرجای خانه که باشید میتوانید به راحتی گوشی خود را شارژ کنید. در هرجای خانه که باشید، در حال بازی، در حال قدم زدن، فیلم دیدن، حتی در زمانی که خواب هستید می توانید گوشی خود را بدون اتصال به سوکتی یا نزدیک کردن به پایه شارژی گوشی خود را به راحتی شارژ کنید.

شیائومی در توییتی فناوری شارژ بی سیم اشاره کرد:

“ما خوشحالیم که فناوری شارژ از راه دور را برای شما به ارمغان می آوریم – فناوری Mi Air Charge! هنگام بازی، راه رفتن یا در حین انجام هر کاری که هستید، بدون اتصال سیم، چندین دستگاه را به طور همزمان شارژ کنید. ما شاهد یک جهش غول پیکر دیگر در فناوری شارژ بی سیم هستیم! “

فناوری شارژ بی سیم (راه دور) شیائومی با نام Mi Air Chargeفناوری شارژ از راه دور شیائومی چگونه کار می کند؟

این احتمالاً مهمترین سوالی هست که برای بسیاری از کاربران پیش می آید. تولید این شارژر بسیار پیچیده هست. این دستگاه دارای آنتن های داخلی ای می باشد که محل گوشی را تشخیص میدهند و دنبال میکنند. شیائومی برای تامین برق گوشی یک آرایه کنترل فاز از 144 آنتن استفاده میکند. این آنتن های دیگر می توانند امواج به عرض میلی متر را از طریق شکل پرتو به تلفن هوشمند منتقل کنند.

علاوه بر این، یک آرایه آنتن کوچک با یک “beacon antenna” و “receiving antenna array” نیز وجود دارد. در حالی که آنتن اولی وظیفه پخش اطلاعات موقعیت گوشی هست که گوشی را دنبال میکند و موقعیت گوشی را پیدا میکند، آنتن دومی که با 14 آنتن همراه هست سیگنال موج میلی متر را از منبع شارژ به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. این کار را از طریق مدار یکسوساز انجام می دهد تا فرایند شارژ کامل شود.

فناوری شارژ بی سیم (راه دور) شیائومیآیا  فناوری شارژ از راه دور شیائمی ایمن است؟

یک سوال مهم دیگر که وجود دارد، از نظر ایمنی این شارژر چگونه می باشد. ما انتظار نداریم که شیائومی بگوید ایمن نیست، پس ما به عملکرد دستگاه نگاه میکنیم. در حال حاضر فناوری شارژ از راه دور شیائومی فقط می تواند 5 وات برق را به گوشی منتقل کند. این مقدار شارژ برای شارژ با ظرفیت بالا کمی کم هست اما در عوض وقتی طولانی مدت می تواند متصل باشد به گوشی، حالا باید دید که در طولانی مدت به گوشی آسیبی وارد میکند یا نه ؟

گوشی خود را با فناوری شارژ بی سیم از راه دور شارژ کنیداین فناوری از شارژ همزمان چندین دستگاه پشتیبانی می کند. هر دستگاه را با قدرت 5 وات شارژ می کند. به گفته این شرکت، بیش از چند متر کار می کند. توجه به این نکته مهم هست که موانع فیزیکی باعث کاهش کارایی شارژ نمی شوند. این فناوری در حال حاضر فقط برای گوشی های هوشمند کاربرد دارد. در آینده از این فناوری در موارد بیشتری استفاده می شود.

 

فیلم بالا توسط شیائومی به اشتراک گذاشته شده که نحوه عملکرد شارژ از راه دور شیائومی را نمایش میدهد

 

 


مطالب منتخب هفته

ردمی K40 پرو – معرفی و مشخصات احتمالی

شیائومی MI 12 از صفحه نمایش LTPO استفاده میکند

جزئیات مچ بند هوشمند شیائومی می بند 6 فاش شد

لپ تاپ ردمی بوک پرو با دوربین وب کم عرضه می شود

بلک شارک 4 با اسنپدراگون 888 در راه است

ردمی نوت 10 با لقب کینگ کنگ کوچک بر میگردد

گوشی شیائومی MI 11 LITE در راه است

گوشی REDMI K40 هم بدون شارژر عرضه می شود


***برای اطلاع از اخبار جدید شیائومی با مجله شیائومی همراه باشید***