سنسور نظارت بر گل و گیاه شرکت چینی شیائومی، محصولی متفاوت در نگهداری از گل‌ ها و گیاهان بوده و تجربه ‌ای هوشمند از پرورش گیاهان را برای به ارمغان خواهد آورد. این دستگاه مجهز به سنسور روشنایی، رطوبت، دما و مواد مغذی بوده و شما می‌ توانید این گجت را از طریق بلوتوث، به تلفن همراه خود متصل کنید. نسخه بلوتوث به کار رفته در این محصول، 4.1 و گفتنی است که این دستگاه شدت نور را با دقت بالا سنجیده و به شما امکان بررسی و تحلیل نور خورشید و دما را می ‌دهد که می ‌تواند شما را از مناسب بودن وضعیتشان باخبر کند. شدت نور قابل سنجش توسط این دستگاه، 100000 لوکس و دقت این سنجش تا 100 لوکس بوده و دقت اندازه ‌گیری دمای آن 0.5 درجه سلسیوس است. بدنه‌ بالای این دستگاه پلاستیکی می باشد؛ اما قسمت فلزی آن از استیل ضد لک تهیه شده و از کیفیت بالایی برخوردار است. از ویژگی‌ های جذاب این گجت، وجود لیستی شامل تعدادی بیش از 3000 نوع گیاه و امکان فیلتر کردن گیاهان براساس شکل برگ آن‌ ها می باشد که می تواند بسیار کاربردی باشد.

Xiaomi Mi Smart Plant Monitor ابزاری فوق‌ العاده برای بررسی شرایط خاک گیاهان، گل‌ ها، سبزیجات، درختچه ها وغیره بوده که بر نور، دما، رطوبت و حاصل‌ خیزی خاک نظارت می ‌کند. این گجت، ابزاری ضروری و ایده ‌آل برای باغبانان و پرورش ‌دهندگان گیاهان است. با اتصال به اپلیکیشن هوشمند شیائومی می هوم، می توانید شرایط گیاه خود را بر روی تلفن همراه خود بررسی و کنترل کنید. این دستگاه عملکرد بسیار ساده و دقیقی داشته و با استفاده از سنسور نظارت بر گل و گیاه شیائومی می ‌توانید از گیاه خود به خوبی محافظت کنید. از دیگر امکاناتی که در اپلیکیشن این دستگاه جای داده شدهد است، امکان ذخیره‌ سازی داده ‌های جمع ‌آوری ‌شده در فضای ابری می باشد. باتری استفاده ‌شده در این محصول، قابلیت ماندگاری تا یک سال یا 365 روز را داشته و شما را از تعویض، بی‌ نیاز می‌ کند. در صورتی که به گیاهان و نگهداری از آن‌ ها علاقه دارید، خرید این گجت بسیار جذاب شیائومی توصیه می ‌شود.

توجه داشته باشید، اگر شما هنگام جستجو کردن نرم افزار Flower Care با پیغام، Device Binding Failed مواجه شدید، می توانید که مراحل این آموزش را ادامه بدهید.

هر دو اپلیکیشنی که در پایین این پست قرار داده شده را دانلود و نصب کرده و فقط اپلیکیشن Open Spider را اجرا کنید. در این بخش لازم است که از نوار بالایی گزینه CN را انتخاب کنید. از بین سرورهای موجود از کشور چین یکی را انتخاب کرده و گزینه Copy To OpenVPN را لمس کرده و اجازه دهید که اتصال برقرار شود. در گام بعدی، این اپلیکشن اجرا شده و لازم است که در گوشی های اندروید گزینه VPNState: Connected و در گوشی های iOS، آیکون سبز+ را لمس کنید. اگر از گوشی های اندرویدی استفاده کنید، بعد از این کار اتصال برقرار شده و می توانید که سنسور دستگاه استفاده کنید، ولی در دستگاه های تولید شده توسط اپل لازم است که تیک Disconnected را لمس کنید. پس از این کار اتصال شما نیز برقرار شده و می توانید از Flower Care استفاده کنید.

نرم افزار شماره ۱ (اندروید)

آموزش رفع مشکل سنسور گل و گیاه شیائومی

نرم افزار شماره ۲ (اندروید)

نرم افزار شماره ۱ (iOS)
نرم افزار شماره ۲ (iOS)