هوآوی و شیائومی گوشی هوشمند تاشو با صفحه نمایش باریک می سازند

دو شرک هواوی و شیائومی را به جرات می توان از برندهای بزرگ صنعت تلفن هوشمند به حساب آورد. برندهایی که در طول چند سال گذشته موفقیت های قابل توجهی کسب کردند و توانستند محصولاتی برجسته را روانه بازار کنند.

سامسونگ برای نخستین بار در گوشی هوشمند Galaxy Z Flip از صفحه نمایشی با شیشه باریک یا همان UTG بهره گرفت. مدلی منعطف که نه تنها طراحی زیبایی دارد، بلکه ویژگی های سخت افزاری پرچمدار هم شامل حال آن شد. این صفحه نمایش نه تنها ضخامت باریکی داشته، بلکه انعطاف پذیری بهتری از خود نشان داده و موجب کاهش ضخامت بدنه و قدرت لمسی بیشتر گوشی هوشمند می شود.

به تازگی کانال Digital Chat Station در ویبو گزارش داده که شیائومی و هوآوی قصد دارند بزودی گوشی هوشمند منعطف با شیشه باریک UTG را معرفی کنند. هواوی در حال حاضر دو گوشی تاشو به نام  Mate X و Mate XS را عرضه کرده است، بنابراین باید فکر کنید که این شرکت از UTG در یک دستگاه قابل تاشو آینده استفاده می کند.

شیائومی و عرضه گوشی هوشمند تاشو با نمایشگر UTG

استفاده از صفحه نمایش UTG برای شیائومی کمی سخت خواهد بود زیرا تاکنون این شرکت گوشی تاشویی راهی بازار نکرده و باید منتظر ماند تا مشخص شود این شرکت چه برنامه ای در سر دارد. با این وجود شیائومی سال گذشته گوشی مفهومی Mi Mix Alpha را روانه بازار کرد و دارای صفحه ای بود که به پشت گوشی می پیچید. با این وجود ، UTG به اندازه شیشه های محافظ معمولی دوام ندارد ، بنابراین مشتاقیم تا شاهد گوشی قابل توجهی باشیم.

در هر صورت ، سامسونگ تصمیم گرفت یک لایه پلاستیکی UTGرا برای  Galaxy Z Flip در نظر گیرد، در صورت شکسته شدن شیشه ، ظاهراً به عنوان محافظ شکننده عمل می کند. این لایه پلاستیکی هنوز نسبت به خش حساس است. از لحاظ تئوریکی ممکن بوده ببینیم هواوی و شیائومی نیز چنین رویکردی را اتخاذ می کنند ، اما امیدوارم که آنها راه حل های جایگزینی داشته باشند.

مشخص نیست برنامه دقیق شیائومی چیست و آیا برند چینی درصدد بوده که می تواند محصولی بزرگ را روانه بازار کند. قطعا بزودی اولین گوشی تاشو شیائومی به عنوان نسخه تجاری راهی بازار شود. گذشته از آن انتظار داریم که این شرکت بزودی محصولات جدیدی چون می میکس 4 پرچمدار را معرفی و روانه بازار گرداند.