رابط کاربری MIUI 11 شیائومی هفته آینده در کنار دو پرچمدار جدید 5G عرضه خواهد شد. قبل از راه‌اندازی این رابط کاربری جدید، مدیر بخش MIUI این شرکت، تغییرات اساسی در رابط کاربری MIUI 11 را فاش کرده است. اوایل امروز، وی در Weibo فاش کرد که شیائومی تصمیم گرفته است تا رویکرد بسیار متفاوتی، برای انیمیشن‌ها در رابط کاربری جدید خود یعنی MIUI 11 داشته باشد.


انیمیشن‌های غنی‌تر اما کندتر در رابط کاربری جدید MIUI 11
Xiaomi احتمالاً یکی از معدود سازندگان گوشی‌های هوشمند اندرویدی است که در رابط کاربری خود از انیمیشن‌های غیر خطی استفاده می‌کند. این شرکت این سبک را از MIUI 6 اتخاذ کرده است و در آنجا از انیمیشن‌های غیر خطی در سراسر UI استفاده شده که مانند صفحه اصلی و انیمیشن‌های حذف برنامه در اختیارتان قرار گرفته است. در چند تکرار از بروزرسانی‌های بعدی MIUI نیز، این شرکت در فکر سرعت بخشیدن به این انیمیشن‌ها بود تا UI با پاسخ‌دهی سریع‌تر را ارائه دهد.

تلویزیون 70 اینچی شیائومی Mi TV 4A

در حقیقت، رابط کاربری MIUI 9 با برچسب “快 如” به معنی “سرعت رعد و برق” راه اندازی شد. بنابراین مشخص بود که این شرکت می‌خواهد انیمیشن‌ها را با سریع‌ترین سرعت در سیستم عامل ارائه دهد. اما وقتی MIUI 10 در مرحله توسعه بود، شیائومی متوجه شد که سرعت در بخش انیمیشن رابط کاربری، از اهمیت کمتری برخوردار است. در نتیجه در کنار سرعت، نرم بودن انیمیشن هم اهمیت داشت. بنابراین، شیائومی تصمیم گرفت که MIUI 10 آخرین رابط کاربری با سرعت بالا باشد. در نتیجه در رابط کاربری MIUI 11، تیم شیائومی، بر روی انیمیشن‌های غنی‌تر اما کندتر متمرکز شد. در واقع در این رابط کاربری شاهد جزییات بیشتر در زمینه انیمیشن‌های اجرایی، رابط کاربری MIUI 11 در محصولات شیائومی خواهیم بود. انیمیشن‌های سریعتر و نرم‌تر باعث می‌شوند تا تجربه کاربری بهتری در سیستم عامل ایجاد شود اما غنی‌سازی انیمیشن‌ها در بخش‌های مختلف نیز بسیار مهم است و نظر بسیاری را به خود جلب می‌کند.
در واقع، مدیر عامل شرکت شیائومی، لی جون، گفت که حتی او از انیمیشن‌های MIUI 11 شگفت زده شده است در نتیجه باید منتظر عملکرد خوبی در این زمینه در این رابط کاربری باشیم. البته اشاره شده که در رویداد هفته آینده شیائومی، به دلیل محدودیت زمانی، جزییات زیادی از رابط کاربری MIUI 11 ارائه نخواهد شد. در نتیجه باید بخش‌های مختلف این رابط کاربری توسط کاربران کشف و شناسایی شود تا کیفیت و کارایی این رابط کاربری مشخص شود. در نتیجه باید صبر کنیم و ببینیم که شیائومی چه رابط کاربری پیشرفته‌ای را در اختیار کاربرانش قرار خواهد داد. با توجه به سابقه این شرکت، اکثر مدل‌های شیائومی باید طی هفته‌های آینده به MIUI 11 آپدیت شوند و تمامی تغییرات در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.