دلیل شارژ نشدن هندزفری بلوتوثی شیائومی چیست؟ زمانی‌که گوشی‌های هندزفری را داخل کیس قرار می‌دهیم، در حالت طبیعی گوشی‌ها بلافاصله و به طور خودکار شارژ می‌شوند، اما در بعضی مواقع ممکن است هدفون‌ها یا یکی از گوشی‌های سمت چپ یا راست شارژ نمی‌شوند. دلایل این موضوع می‌تواند بسیار متفاوت و گاه پیش و پا افتاده باشد. در این مقاله می همراه مواردی که منجر به اختلال در عملکرد شارژدهی می‌شوند، نحوه شارژ هندزفری های بلوتوثی و راه‌های حل مشکل شارژ نشدن هندزفری بلوتوثی شیائومی را  بررسی خواهیم کرد.

حل مشکل شارژ نشدن هندزفری بلوتوثی شیائومی

حل مشکل شارژ نشدن بلوتوث هندزفری شیائومی

گاهی اوقات اتفاق می‌افتد که یکی از گوشی‌های هدفون سمت راست یا چپ، حتی بعد از 5 تا 10 ساعت هم که داخل کیس شارژ قرار گرفته، شارژ نشده است. این اتفاق می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که اولین مورد آن می‌تواند مربوط به شارژ کیس هندزفری شیائومی باشد.

شارژ کیس را چک کنید

شارژ کیس را چک کنید

بررسی کنید که آیا کیس هندزفری به اندازه کافی شارژ دارد یا خیر؟ می‌توانید وضعیت باتری کیس را با اتصال به آداپتور یا وصل کردن آن به پورت لپ‌تاپ یا کامپیوتر بررسی کنید، اگر نشانگر قرمز شد، کیس هندزفری باید شارژ شود تا مشکل شارژ شدن هندزفری بلوتوثی شیائومی حل شود.

ضعیف شدن باتری کیس

عمر مفید باتری کیس هدفون معمولا بین 2 تا 4 سال است که البته بستگی به میزان استفاده شما از هدفون و نحوه مراقبت از آنها دارد. با گذشت زمان باتری ضعیف می‌شود و نحوه عملکرد آن کاهش می‌یابد. مطمئنا نمی‌توان این مورد را به عنوان ضعف هدفون های شیائومی در نظر گرفت زیرا هر هدفونی و تمام دستگاه‌های الکترونیکی یک طول عمر طبیعی و استاندارد دارند. اما اگر به تازگی هندزفری بلوتوثی خود را تهیه کرده‌اید و مدت کوتاهی است که از آنها استفاده می‌کنید و هدفون‌ها شارژ نمی‌شوند، ممکن است کیس مشکل فنی داشته باشد و بهتر است از بخش گارانتی محصول خود کمک بگیرید.

فاصله شارژ هدفون‌ها طولانی نباشد

فاصله بین دو شارژ

اگر گوشی‌های هدفون را به مدت طولانی شارژ نکنید، احتمال دارد که به طور کامل از کار بیفتند. اکثر باتری‌های هدفون‌ها از جنس لیتیوم یونی و جاوی اجزای مسی هستند. اگر هندزفری خود را هفته‌ها بدون شارژ رها نکنید، می‌تواند منجر به حل شدن مس و واکنش‌های شیمیایی شود و در نتیجه باعث ایجاد اختلال در عملکرد شارژ هدفون‌های بی‌سیم شود.

اپلیکیشن هندزفری شیائومی را آپدیت کنید

آپدیت اپلیکیشن هندزفری

هرکدام از هندزفری های بلوتوثی شیائومی دارای یک نرم‌افزار و اپلیکیشن مخصوص به خود هستند که هندزفری ها از طریق آن به گوشی وصل می‌شوند. یکی از دلایل شارژ نشدن هندزفری های شیائومی می‌تواند به خاطر آپدیت نشدن برنامه‌ها باشد، پس یادتان باشد که همیشه آخرین به روزرسانی‌های اپلیکیشن هندزفری‌تان را دریافت کنید.

هندزفری‌ها را ریست کنید

ریست کردن هندزفری

در خیلی از مواقع که هندزفری ها یا یکی از آن‌ها شارژ نمی‌شوند، ریست کردن هندزفری می‌تواند به حل مشکل کمک کند. برای اطلاع از نحوه ریست کردن گوشی‌ها می‌توانید به دفترچه راهنمای هندزفری مراجعه کنید و مراحل ریست کردن را به طور دقیق در آنجا مشاهده کنید.

محل تماس هدفون را تمیز کنید

هدفون را تمیز کنید

محل قرارگیری هدفون‌ها و پین‌های کیس را بررسی کنید. هیچ عامل خارجی، گرد و غبار و خاک نباید این قسمت را پوشانده باشد. کثیف بودن پین‌ها باعث می‌شود که گوشی‌ها به درستی داخل کیس قرار نگیرند و اتصال برای شارژ دچار مشکل شود.

قرارگیری درست در کیس هدفون

بعد از آن مطمئن شوید که آیا گوشی‌ها به درستی داخل کیس قرار گرفته‌اند و پین‌های هدفون با پین‌های کیس به طور کامل در تماس هستند. مطمئن شوید که گوشی‌های چپ و راست را به درستی داخل قاب قرار داده‌اید، در صورتیکه گوشی‌های چپ و راست جابه‌جا شوند، کیس هدفون‌ها را شارژ نمی‌کند.

در دمای مطلوب نگهداری شود

اگرچه اغلب افراد به این موضوع فکر نمی‌کنند اما باتری‌ها در واقع دمای مطلوبی برای کار دارند و برای اینکه عملکرد بهینه داشته باشند، نباید در معرض دمای بالاتر از 25 درجه سانتیگراد یا کمتر از 0 درجه سانتیگراد قرار بگیرند. دمای کمتر یا بیشتر می‌تواند بر میزان تامین انرژی باتری هدفون تاثیر بگذارد.

15 روش سریع برای حل مشکل شارژ نشدن هندزفری بلوتوثی شیائومی

15 روش سریع برای حل مشکل شارژ نشدن هندزفری بلوتوثی

 • کابل شارژ USB دیگری را امتحان کنید.
 • هدفون را با الکل تمیز کنید.
 • پین‌های کیس  و محل اتصال با پین هدفون‌ها را با الکل و گوش پاک کن ای تمیز کنید.
 • بررسی کنید که پین‌های کیس شل نشده باشند.
 • از آداپتور دیگری برای شارژ استفاده کنید.
 • از شارژر دیواری USB با مارک متفاوت استفاده کنید.
 • یک پورت USB کندتر از رایانه را امتحان کنید. (پورت های USB2 و USB 3 را امتحان کنید).
 • برای افزایش ولتاژ باتری در فصل زمستان هدفون را گرم کنید.
 • اگر دمای محیط بالای 40 درجه سانتیگراد است، هدفون را خنک کنید.
 • باتری کیس هدفون را تعویض کنید.
 • از هاب یا اسپلیتر USB استفاده نکنید.
 • پورت USB و Micro USB کابل شارژ را تمیز کنید.
 • برای کاهش افت ولتاژ، از کابل USB کمتر از 1 متر استفاده کنید.
 • هدفون ها را ریست کنید.
 • اپلیکیشن هدفون را آپدیت کنید.

حل مشکل شارژ نشدن کیس هدفون شیائومی

حل مشکل شارژ نشدن کیس هندزفری

چرا کیس هندزفری شیائومی شارژ نمی‌شود و چگونه می‌توان این مشکل را حل کرد؟ دلایل مختلفی می‌تواند علت این اتفاق باشد. در بعضی مواقع می‌توان آن را به راحتی رفع کرد و بعضی مواقع هم شاید نیاز به تعمیر یا حتی تعویض قاب باشد.

شکستن باتری بر اثر ضربه

ضعیف شدن باتری بر اثر ضربه

اگر کیس هدفون از دست شما افتاده یا ضربه خورده است، ممکن است که باتری کیس شکسته باشد. در این صورت تنها با تعویض کیس مشکل حل می‌شود و قابل تعمیر نیست. خوشبختانه این امکان وجود دارد که بتوانید کیس را به طور جداگانه خریداری کنید.

اتصال کابل شارژ و سلامت آن را چک کنید

اما در موارد عادی شاید پورت درگاه شارژ یا آداپتور به درستی وصل نشده باشند یا سیم شارژر خراب باشد. کابل های شارژ همراه ضروری هدفون شما هستند، پس در وهله اول از اتصال صحیح کابل و سالم بودن آن مطمئن شوید. در صورت خرابی کابل، آن را تعویض و دوباره امتحان کنید.

ممکن است پورت شارژ مشکل داشته باشد

بررسی پورت برای حل مشکل شارژ نشدن هندزفری شیائومی

ممکن است بعد از اتصال کیس به آداپتور، هدفون شما به خاطر اینکه درگاه شارژ به درستی کار نمی‌کند، شارژ نشود. شارژ نشدن کیس هدفون به خاطر مشکل پورت شارژ، می‌تواند نتیجه خوردگی، کابل خراب یا اجسام خارجی مسدود کننده باشد. تمام این مشکلات می تواند مانع از اتصال کامل کابل شما به پورت شارژ جهت انتقال نیروی لازم برای تغذیه باتری شود. یکی از راه‌های برطرف کردن این مشکل، تمیز کردن مداوم پورت شارژ به کمک خلال دندان، الکل و پنبه است.
همچنین شاید مشکل از منبع تغذیه باشد. ممکن است دستگاه با منبعی که شما برای شارژ باتری انتخاب کرده‌اید، سازگار نباشد. در این صورت بهتر است که کیس را به منبع دیگری وصل کنید.

چگونه هندزفری بی‌سیم Xiaomi Mi AirDots را شارژ کنیم؟

چگونه هندزفری ایر داتز را شارژ کنیم

به سادگی هر دو هدفون را در جک خود در جعبه شارژ قرار دهید و درب آن را ببندید. نشانگر کیس قرمز می‌شود، که یعنی روند شارژ شروع شده است. هنگامی که هدفون‌ها به طور کامل شارژ شوند، نشانگر سفید می شود و پس از 1 دقیقه خاموش می شود. هدفون Xiaomi Mi AirDots در کیسی که باتری آن فول باشد، بعد از حدود 1.5 ساعت به طور کامل شارژ می‌شود.
هر هدفون مجهز به یک نشانگر LED چند منظوره است که وضعیت اتصال بلوتوث و همچنین میزان شارژ باتری های داخلی هدفون را نشان می دهند. اگر چراغ قرمز LED روشن شود به این معنی است که هدفون کمتر از 10 درصد شارژ دارد. علاوه بر این، این مدل همچنین یک پیام هشدار صوتی برای وقتی که شارژ گوشی‌ها بسیار کم است، دارد.

نحوه شارژ کیس هدفون Xiaomi Mi AirDots

کیس این هدفون هم نشانگر خود را دارد که در پنل جلویی دستگاه قرار گرفته است و همچنین میزان شارژ باتری داخلی را نشان می‌دهد. اگر این نشانگر با نور سفید چند بار روشن خاموش شود، باتری کیس تقریبا خالی شده و زمان شارژ آن نزدیک است. اگر چراغ چشمک زن قرمز روشن شود، باتری کیس به طور کامل خالی شده است. بعد از اتصال کیس به شارژر و روشن شدن ثابت چراغ سفید، باتری کیس کاملا شارژ شده است و می توانید آن را از شارژ جدا کنید.
بسته هدفون‌ فاقد آداپتور برق است و فقط یک کابل USB در داخل جعبه وجود دارد. برای شارژ کیس، می‌توانید از هر منبع تغذیه 1 آمپری، به عنوان مثال، از تلفن هوشمند یا حتی کامپیوتر و لپ تاپ شارژ کنید.
این کیس دارای یک باتری با ظرفیت 300 میلی آمپر ساعت است که یک درگاه MicroUSB برای شارژ دارد و با یک کابل USB شارژ می‌شود. در شرایط عادی، با استفاده از درگاه USB رایانه برای شارژ، حدود 2.5 تا 3 ساعت زمان می‌برد تا جعبه هدفون 100 درصد شارژ شود. بعد از هر بار شارژ کیس می‌توانید دو مرتبه گوشی‌های هدفون شارژ کنید و هر بار به مدت 4 ساعت از آن‌ها استفاده کنید و اگر به جای دو هدفون فقط از یک گوشی آن استفاده کنید، تا 5 ساعت کار می کند.

چگونه عمر باتری هندزفری های بلوتوثی شیائومی را افزایش دهیم؟

افزایش عمر باتریبرای حل مشکل شارژ نشدن هندزفری شیائومی

گوشی‌های هدفون را برای مدت طولانی داخل کیس قرار ندهید. زمانی که هدفون‌ها داخل قاب نباشند، به گوشی متصل نباشند و حدود 5 دقیقه استفاده نشوند، وارد حالت صرفه‌جویی می‌شوند و می‌توانند به طور خودکار خاموش شوند. همچنین نگهداری مناسب یکی از مواردی است که باعث می‌شود هندزفری ها عمر استاندارد خود را داشته باشند و زودتر از زمان معمول خراب نشوند.
هدفون های شیائومی یکی از با کیفیت ترین جایگزین ها برای ایرپادهای محبوب اپل هستند، که با توجه به اینکه طراحی زیبا، کیفیت صدای مناسب و طول عمر بالا دارند، با قیمت بسیار مناسبی به فروش می‌رسند.
شارژ نشدن هندزفری‌های بلوتوثی شیائومی مشکل بزرگ و غیرقابل حلی نیست و به این معنی نیست که عمر آنها به پایان رسیده. اختلال در شارژ هدفون معمولا به دلیل رعایت نکردن برخی مسائل پیش پا افتاده رخ می‌دهد که به راحتی می‌توانید مشکل را با بررسی چند موضوع ساده یا در نهایت تعویض باتری، حل کنید و مانند قبل از کار با آن‌ها لذت ببرید. اگر شما هم با مشکل شارژ نشدن هندزفری بلوتوثی شیائومی (Xiaomi) روبه‌رو شده‌اید، به کارگیری موارد گفته شده در این مقاله راهنمای می‌همراه می‌تواند به حل مشکل کمک کند.