بعد از سرقت گوشی های شیائومی چه اقدامی انجام دهیم؟ سرقت گوشی یا گم کردن آن اتفاقی بسیار تلخ و ناراحت کننده است. به غیر از تبعات مالی، دسترسی به عکس‌ها و فایل‌های شخصی و اطلاعات کارت‌های اعتباری یکی از نگرانی‌های اصلی کاربرانی است که گوشی همراه آنها گم یا دزدیده شده است. یکی از اولین اقدامات لازم که بعد از دزدیده شدن گوشی های شیائومی باید انجام دهیم، غیر فعال کردن گوشی است تا حد زیادی از نگرانی‌های شما کم می‌شود.

اولین اقدام بعد از سرقت گوشی شیائومی

اولین اقدام بعد از سرقت گوشی شیائومی

اگر گوشی هوشمندی که استفاده می‌کنید، از برند Xiaomi است و گوشی شما دزدیده شده و می‌خواهید از اطلاعات شخصی خود برای جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی محافظت کنید، چند گزینه از قبیل ردیابی گوشی از طریق GPS، قفل کردن آن، پاک کردن اطلاعات و یا حتی مسدود کردن کامل گوشی وجود دارد. در ادامه شما را با نحوه غیرفعال کردن گوشی های شیائومی در صورت سرقت یا گم شدن آشنا می‌کنیم.

مراحل غیرفعال کردن گوشی شیائومی دزدیده شده

مراحل غیرفعال کردن گوشی شیائومی دزدیده شده1. در اولین مرحله می‌توانید از Mi Cloud و قابلیت Find Device در گوشی‌های شیائومی استفاده کنید. برای دسترسی به تنظیمات و پیدا کردن گوشی دزدیده شده، با استفاده از حساب google به قسمت مدیریت گوشی تلفن همراه (Device Manager) وارد شوید. بعد از ورود به حساب کاربری، تلفنی که با حساب گوگل شما همگام سازی شده نمایش داده می‌شود. با استفاده از گزینه Find Device (پیدا کردن دستگاه) شما می‌توانید مکان گوشی دزدیده شده را تا زمانی که روشن است، مشاهده کنید. همچنین در صورت دسترسی می‌توانید روی گزینه “قفل کردن”، “غیرفعال کردن” یا “پاک کردن همه داده‌ها” ضربه بزنید و گوشی دزدیده شده را غیرفعال کنید.

2. اگر می‌خواهید در صورت سرقت گوشی‌های شیائومی، امکان برقراری تماس یا ارسال پیامک از گوشی شما وجود نداشته باشد، باید قبل از گم شدن یا سرقت گوشی چند کار را انجام دهید.

چگونه گوشی همراه شیائومی دزدیده شده را قفل کنیم؟چگونه گوشی همراه شیائومی دزدیده شده را قفل کنیم؟

– در ابتدا وارد لینک android.com/find شوید.
– در صورت درخواست از شما به حساب گوگل خود وارد شوید.
– با انتخاب دستگاه و کلیک بر روی آن گوشی مورد نظر را غیرفعال کنید.
– برای قفل کردن دستگاه بر روی گزینه Secure device کلیک کنید.

3. یکی از بهترین اقدامات احتیاطی که قبل از گم شدن یا سرقت تلفن همراه خود می‌توانید انجام دهید، دریافت شماره سریال تلفن همراه برای ردیابی گوشی های شیائومی است. برای دریافت شماره سریال گوشی باید کد دستوری #06#* را شماره‌گیری کنید. بعد از شماره‌گیری یک کد 15 رقمی و IMEI گوشی شما روی صفحه نمایش داده می‌شود. این شماره منحصر به فرد و مخصوص گوشی شماست. آن را یادداشت کنید و در جایی امن نگه دارید. در صورت سرقت گوشی شما می‌توانید با پشتیبانی فنی تلفن همراه خود تماس بگیرید و با ارائه کد 15 رقمی، آنها گوشی شما را غیرفعال خواهند کرد.

همچنین می‌توانید شماره سریال گوشی را بر روی جعبه بسته‌بندی محصول هم پیدا کنید یا به بخش تنظیمات دستگاه بروید و بعد از رفتن به بخش About Phone و Status شماره سریال گوشی خود را دریافت کنید.
در صورت انجام این کار اگرچه ممکن است نتوانید گوشی خود را پس بگیرید اما هر کسی که آن را گرفته حتی اگر سیم کارت گوشی شما را تغییر دهد، امکان استفاده از گوشی یا فروش آن را نخواهد داشت.

4. اگر دیگر هیچ امیدی برای پس گرفتن تلفن همراه خود ندارید، می‌توانید تمام داده‌های روی گوشی را از راه دور پاک کنید تا خیال‌تان راحت باشد که کسی به اطلاعات شخصی شما دسترسی ندارد.

چگونه اطلاعات گوشی شیائومی دزدیده شده را پاک کنیم؟

چگونه اطلاعات گوشی شیائومی دزدیده شده را پاک کنیم؟1. ابتدا به Google Find My Device بروید.
2. در صورت درخواست به حساب کاربری گوگل وارد شوید.
3. دستگاهی که می‌خواهید اطلاعات آن پاگ شود را انتخاب کنید.
4. بر روی گزینه Erase button برای پاک کردن اطلاعات کلیک کنید.

مراحلی که در این مقاله به آن اشاره کردیم چند راه هستند که با استفاده از آنها می‌توانید گوشی شیائومی سرقت شده خود را غیرفعال کنید یا اطلاعات شخصی و مهم خود را از روی آن پاک کنید. اما اگر هنوز به پیدا شدن گوشی امیدوار هستید و نمی‌خواهید اطلاعاتی که روی تلفن همراه خود داشتید برای همیشه پاک شود، می‌توانید ابتدا اقدامات دیگری انجام دهید.

برای مثال می‌توانید از راه دور از حساب‌های خود در شبکه های اجتماعی و نرم‌افزارهای بانک خارج شوید. گذرواژه حساب‌های خود را تغییر دهید و اگر از نرم‌افزارهای بانکی برای پرداخت استفاده می‌کنید با اطلاع به بانک، دسترسی به حساب خود را مسدود کنید.

پیدا کردن گوشی شیائومی در سامانه همیاب 24

پیدا کردن گوشی شیائومی در سامانه همیاب 24یکی از سامانه هایی که در ایران به خوبی توانسته گوشی های دزدیده شده را ردیابی کنند، سامانه همیاب 24 است. بعد از وارد شدن به لینک همیاب 24 می توانید با وارد کردن IMEI خود ردیابی دستگاه خود را شروع کنید. در صورت وجود هر گونه مشکل میتوانید، سوالات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.