Virtual Reality یا واقعیت مجازی و Augmented Reality یا واقعیت افزوده کلمات کلیدی محبوبی هستند که اخیرا در دنیای فناوری بسیار موردتوجه فعالان قرار گرفته است. واقعا می‌ دانید VR و AR چه چیزی بوده و چه کاربردی دارند؟ یک مثال بسیار خوب برای واقعیت افزوده بازی بسیار محبوب Pokemon Go می باشد که اخیراً منتشر شده است. این بازی اشیای مصنوعی را در محیط واقعی شبیه‌ سازی می ‌کند، در حالی که واقعیت مجازی یک محیط مصنوعی برای ساکن شدن ایجاد می ‌کند. افراد به جای مشاهده‌ تصویر در جلوی خود، با دنیای سه ‌بعدی تعامل دارند و در آن غرق می‌ شوند و این از طریق صفحه نمایشی که به سر خود می‌ بندند، امکان ‌پذیر است. شرکت شیائومی، از برندهای فعال در زمینه های مختلف بازار تکنولوژی می باشد که اخیرا هدست واقعیت مجازی خودش رونمایی کرده است، با ما با بررسی این محصول جذاب همراه باشید.

اسپیکر های مستطیلی شیائومی

هدست واقعیت مجازی شیائومی Mi VR Play نام گذاری شده است. این محصول تجربه جدید و شگفت‌ انگیزی را برایتان فراهم می ‌کند. برای استفاده از این گجت کافی است که هدست را بپوشید و چشمانتان را مهمان تصاویری زیبا از سراسر جهان کنید!

اپلیکیشن Mi VR Play گستره‌ وسیعی از منابع و محتواهای ویدئویی را برایتان فراهم خواهد کرد، پس نگرانی از این بابت نباید داشته باشید. به لطف طراحی و توسعه این اپلیکیشن، آخرین فیلم ‌ها و ویدئوها در اختیارتان قرار می‌ گیرد و لحظات فوق‌العاده ‌ای را سپری خواهید کرد. Youku و iQiyi از بهترین تأمین ‌کنندگان محتوای واقعیت مجازی در چین ‌به حساب می آیند که در این پروژه با شیائومی همکاری می‌ کنند. با هدست واقعیت مجازی شیائومی، دنیایی از محتوا را در مقابلتان خواهید دید و اپلیکیشن این هدست، مجهز به کتابخانه وسیع دو بعدی و سه ‌بعدی به همراه قابلیت آپدیت است.

شیائومی در این محصول ساز و کاری را ایجاد کرده است که گوشی های هوشمند شما در یک محفظه طراحی شده قرار گرفته و شروع به کار کنند. در طراحی این هدست از متریال Spandex و Lycra استفاده شده است که قابلیت ارتجاعی فوق‌ العاده ‌ای دارند. همچنین فیبر محکم و ماندگاری بوده و بسیار لطیف و مناسب برای اکثر رده های سنی است. دو منفذ در جلوی هدست، برای تنظیم موقعیت گوشی هوشمند تعبیه شده است. این هدست از اکثر گوشی ‌ها پشتیبانی کرده و لنز خمیده‌ نوری و ضد بازتاب، حداکثر شفافیت را فراهم می ‌کند و دکمه‌ فلزی این امکان را فراهم می ‌کند که تلفن همراه تان را به آسانی کنترل کنید. نوار ضد لغزش تلفن همراه تان را ایمن نگه می‌ دارد و آن را با لنزها هم‌ تراز می‌ کند.

ممکن است برخی از شما هدست رنگی را به هدست مشکی با ظاهر کدر ترجیح دهد، به دنبال این موضوع شما می ‌توانید طراحی مورد علاقه ‌تان را انتخاب کرده و یا خودتان طرح سفارشی طراحی کنید. ابعاد هدست واقعیت مجازی شیائومی 201 میلی متر در 107 میلی متر  در 91 میلی متر می باشد که از گوشی‌ های همراه با سایز 4.7 تا 5.7 اینچ پشتیبانی می ‌کند. گفتنی است که این هدست، در حال حاضر در حال گذراندن مرحله‌ تست بتا در چین است.