گوشی هوشمند جدید شیائومی با اسم رمز CAS و دوربین 108 مگاپیکسلی در راه است

شرکت شیائومی در اواخر سال 2019 با معرفی می نوت 10 اولین گوشی هوشمند مجهز به دوربین 108 مگاپیکسلی را با همکاری سامسونگ معرفی کرد. در این بین تصمیم دارد برای سال 2020 نیز یک مدل میان رده با دوربین 108 مگاپیکسلی دیگر هم معرفی کند.

معرفی اسمارتفون مورد اشاره موجب شد تا شرکت چینی بتواند در میان رقبا قد بلند کرده و برجسته باشد. سابقه درخشان شیائومی در معرفی تلفن هوشمند میان رده خوش قیمت و باکیفیت نشان داده که بزودی باید در انتظار معرفی یک مدل جدید باشیم.

سرقت اطلاعات کاربران توسط شیائومی ؟!!

براساس گزارشی از کاربر Xiaomishka توییتر، شیائومی در حال توسعه اسمارتفون جدیدی بوده که به سنسور دوربین 108 مگاپیکسلی مجهز است. این دوربین قدرت زوم 120 برابری داشته و یک مدل منحصربفرد محسوب می شود. تاکنون شرکتی از دوربینی با قدرت زوم 120 برابری رونمایی نکرده است. مدل جدید با اسم رمز CAS تحت توسعه قرار دارد و احتمال بخشی از سری گوشی های هوشمند Mi CC 10 خواهد بود.

براساس این گزارش ، شیائومی از ابتدای سال مشغول کار روی تلفن هوشمند جدید بود. زوم دوربین آن از تنظیمات پریسکوپ استفاده می کند که باعث می شود لنز گوشی در یک حالت اولترا واید قرار گرفته و با این سنسور 108 مگاپیکسلی به زوم اپتیکال 12 برابری تبدیل خواهد شد. البته همانطور که سامسونگ با Space Zoom صد برابری همین ترفند را انجام داد، ممکن است شیائومی از زوم 120X (دیجیتال) برای محصولات خود استفاده کند که ترفند کاربردی و موثری است.

با توجه به این خبر، سنسور مورد اشاره 108 مگاپیکسلی از نوع HMX سامسونگ نخواهد بود که شیائومی در سایر گوشی های هوشمند 108 مگاپیکسلی خود از آن استفاده کرده است ، بلکه یک سنسور تصویر CMOS جدید است که با کد HM2 شناسایی می شود. بنابراین باید دوربین 108 مگاپیکسلی جدید را گزینه بهبودیافته و برجسته نسبت به دوربین 108 مگاپیکسلی می نوت 10 سال 2019 به حساب آورد.

پیش بینی می شود این مدل جدید سری Mi CC 10 با پردازنده هشت هسته ای اسنپدراگون 775G با قابلیت پشتیبانی شبکه 5G و NFC راهی بازار شود. گزارش می گوید ممکن است در ماه جولای امسال شاهد معرفی دیوایس مورد اشاره باشیم.

شایان ذکر است که سابقه درخشان شیائومی در تولید اسمارتفون های میان رده باکیفیت نشان داده که گوشی می سی سی 10 یک میان رده معمولی نیست و می توان انتظارات بسیاری از آن داشت. گفتنیست که شیائومی در نظر دارد سال 2020 به معرفی چندین مدل میان رده بپردازد و گوشی جدید خانواده Mi CC 10 یکی از آنها خواهد بود.  در اخباری مرتبط ردمی و پوکو نیز قصد دارند بزودی گوشی هوشمند جدیدی با دوربین 108 مگاپیکسلی معرفی کنند. بنابراین تنها شیائومی نخواهد بود که از حسگر 108 مگاپیکسلی ساخت سامسونگ بهره خواهد گرفت تا محصولی برجسته را در بازار عرضه دارد.