این روزها عکاسی یکی از امکاناتی است که کاربران گوشی‌های هوشمند از گوشی‌های هوشمند جدید خود انتظار دارند. به همین دلیل بسیاری از شرکت تمرکز زیادی در این بخش گذاشته‌اند تا بتوانند امکاناتی کاربردی و جذاب برای عکاسی را در اختیار کاربران قرار دهند. از سوی دیگر علاوه بر پیشرفت سنسورها برای ثبت تصاویری با وضوح و کیفیت بالا، شاهد امکانات نرم افزاری و قابلیت‌های هوشمند نیز در زمینه عکاسی در گوشی‌های هوشمند هستیم. به تازگی نیز قابلیت‌های جدیدی از عکاسی در بخش نرم افزاری شیائومی کشف شده که در ادامه جزییاتی را در این زمینه در اختیارتان قرار خواهیم داد و اطلاعاتی را در رابطه با این امکانات جدید عکاسی در محصولات شیائومی ارائه خواهیم کرد.

امکانات نرم‌ افزاری در واقع به بهبود عملکرد سنسور دوربین‌ها کمک می‌کنند و با پردازش تصویر نتیجه نهایی را به بهترین شکل به ارمغان می‌آورند. از سوی دیگر بسیاری از این امکانات نرم افزاری هوشمند هستند و امکان ثبت تصاویر در محیط‌های تاریک، محیط‌های پرنور و محیط‌های در حال حرکت را در اختیار علاقه‌‌مندان قرار خواهند داد.

ظاهرا به تازگی شیائومی در حال کار بر روی حالت Long Exposure عکاسی است. این گزینه Light Painting، رنگ‌آمیزی و سبک متفاوتی از عکاسی را به ارمغان می‌آورد و همچنین گزینه‌هایی برای عکاسی نجومی را ارائه خواهد داد تا عکاسان بتوانند با گوشی هوشمند خود از آسمان پرستاره، عکاسی کنند یا به ثبت تصاویری از کهکشان راه شیری بپردازند. این قابلیت نتیجه اقدامات هواوی و تلاش‌های گوگل در این زمینه بوده است که نتیجه‌ای مثبت و خوب در زمینه عکاسی برای گوش‌های هوشمند را داشته است.

گوشی‌های هوشمند Huawei سال‌ها است که حالت Light Painting را ارائه کرده است و حداقل از Huawei P8 در سال 2015 این قابلیت را در اختیار کاربران قرار داده است. اکنون به نظر می رسد که شیائومی نیز در حال ارائه این حالت Light Painting بوده و همچنین حالت عکاسی نجومی Google را نیز برای عکاسی‌های خاص در شب برای عکاسان و کاربران خود به ارمغان آورد.

اعضای XDA به تازگی جزییاتی از برنامه دوربین MIUI 12 را کشف کردند و ظاهرا یک حالت به اصطلاح Long Exposure ارائه شده است که عملکرد جالبی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد. این قابلیت جدید در عکاسی، توانایی ضبط جلوه‌هایی از قبیل مسیرهای جاده‌ای، مسیر ستاره‌ها ، ابرهای در حال حرکت، آب جاری و جابجایی جمعیت در اطراف یک سوژه را خواهد داشت و این امکان را به عکاس‌ها خواهد داد تا از این ویژگی‌های جذاب در زمینه عکاسی استفاده کنند.

این قابلیت‌ها و امکانات عکاسی در شرایطی از سوی شیائومی ارائه خواهد شد که قبلا این حالت‌های مشابه در هواوی در اختیار کاربران قرار داشت و امکان ثبت تصاویر با جلوه‌های خاص را به ارمغان می‌آورد. اما شیائومی برای الهام بخشیدن به این قابلیت‌ها حالت نجوم گوگل را نیز برای عکاسی نجومی ارائه کرده است تا نظر کاربران زیادی را به این امکانات جدید عکاسی خود جلب کند.

در MIUI 12 همچنین به قابلیت‌های دیگری با عنوان magic star و starry sky نیز پرداخته شده است که به کاربران امکان عکاسی بهتر در محیط‌‌های کم نور را خواهد داد. این قابلیت‌ها همچنین امکان عکاسی طولانی مدت در محیط‌های تاریک را رقم خواهند زد در نتیجه عکاسی‌های با این قابلیت‌ها نیازمند به یک سه پایه خواهد بود. براساس گزارش‌های منتشر شده XDA، ظاهرا این حالت طولانی عکاسی در محیط‌های تاریک Xiaomi در نسخه بتا MIUI 12 برای گوشی‌های هوشمند Poco F2 Pro ارائه شده است.

البته نباید فراموش کنید که شیائومی اولین برندی نخواهد بود که بعد از Google، حالت astrophotography mode را برای عکاسی نجومی ارائه می‌دهد، زیرا Realme X3 SuperZoom نیز به تازگی این ویژگی را ارائه کرده است. با این وجود، این قابلیت بسیار شگفت‌انگیز است و قابلیت گوشی‌های هوشمند را تا یک درجه ارتقا خواهد داد.

این سازنده چینی ظاهراً بر روی یک ویژگی عکاسی به سبک Top Shot نیز کار می‌کند و در میان تعدادی از عکس‌های گرفته شده، بهترین حالت را نشان خواهد داد. در هر صورت، به نظر می‌رسد که گوشی‌های شیائومی در ماه‌های آینده گزینه‌های جالب و جذابی در زمینه دوربین را ارائه دهند و این موضوع خبر خوبی برای کاربران علاقه‌مند به عکاسی خواهد بود. اگر شما هم یکی از طرفداران عکاسی با گوشی‌های هوشمند هستید می‌توانید نظرات خود را در رابطه با این قابلیت‌های جدید عکاسی شیائومی با ما به اشتراک بگذارید.