شیائومی Mi 10 Pro در صدر نمودار دوربین DxOMark قرار دارد

هفته گذشته شیائومی گوشی های هوشمند پرچمدار سری Mi 10 خود را معرفی کرد که از جمله موارد قابل توجه  آرایه های دوربین جذاب در اطراف آن است. در حقیقت Mi 10 Pro دارای چشمگیرترین دوربینی است که DxOMark تاکنون مورد بازبینی قرار داده است. این نمره ی 124 را به خود اختصاص داده است و از پیشتاز قبلی که هوآوی Mate 30 Pro 5G بود پیشی گرفته است.

Mi 10 Pro دارای دوربین اصلی 108 مگاپیکسل است که از سنسور نوع 1 / 1.33 اینچ و دیافراگم f / 1.69 بهره می برد. علاوه بر این ، ما یک لنز 8P ، OIS و EIS داریم که عکس به طور پیش فرض در وضوح 25 مگاپیکسل تولید می شود. در مرحله بعد، ما یک دوربین با تله فوتو 12 مگاپیکسلی با بزرگنمایی 2 برابر، یک سنسور نوع 1 / 2.6 اینچ و دیافراگم f / 2 را پیدا می کنیم و به دنبال آن یک تله فوتو بلند 8 مگاپیکسلی OIS با قابلیت بزرگنمایی 10 برابر زوم هیبریدی با یک سنسور 1 / 4.4 اینچی و f / 2 لنز داریم که حالت ماوراء بنفش 20 مگاپیکسلی با سنسور 1 / 2.8 اینچی و لنز دیافراگم f / 2.2 است.

اینها به همراه برخی بزرگنمایی های دیجیتالی به  Mi 10 Pro  اجازه می دهد تا دامنه بزرگنمایی 0.6x تا 50x را پوشش دهد. تصاویر از دوربین اصلی شبیه Mi Mi CC9 Pro در سال گذشته است اما ارائه ی بهتری از نظر ساختاری و عملکرد پایین نوری دارد. Mi 10 Pro جدیدتر نیز در محدوده دینامیکی با حفظ برجسته تر و پردازش HDR در سناریوهای روشن و داخلی عالی هستند. دو ماژول تله فوتو  حفظ حتی جزئیات را حتی در بزرگنمایی 5 برابر ارائه می دهند.

عکس های حالت شب همچنین برای ارائه ی جزییات، سر و صدای کم و دامنه گسترده پویا قابل تحسین هستند. بازدیدکنندگان از معیار سفید دقیق  و عملکرد فوکوس اتوماتیک آنها را استقبال می کنند. گفته می شود که حتی عکس های دوربین پهن  جزییات دقیق را ارائه می دهند و دارای دامنه ی پویای مناسب هستند.

همچنین بخوانید: گوشی هوشمند شیائومی ردمی نوت 9 پرو

برخی از کاستی های دوربین  Mi 10 Pro در تولید مثل رنگ خاموش گاه به گاه به وجود می آیند و جلوه ای شگفت انگیز در HDR از عکس خارق العاده را در شب ارائه می دهد. DxOMark همچنین خاطرنشان می کند که سنسور اصلی 108MP به دلیل عمق میدان کمتری نسبت به دستگاه های رقیب تمایل به تمرکز بیشتری دارد.

از بعد ویدئویی، Mi 10 Pro جزییات عالی را ارائه می دهند و فوکوس خودکار سریع در ضبط های روزانه و شب ، جزئیات عالی و تثبیت کننده فیلم را ارائه می دهد. دامنه پویا محدود بود و در حالات کم نور سر و صدا وجود دارد.