گوشی شیائومی می 9 (Xiaomi Mi 9) قرار است توسط همان شخصی طراحی شود که مسئولیت طراحی گوشی پرچمدار Mi 6 را بر عهده داشته است. این خبر توسط یکی از مدیران ارشد شرکت تایید شده است. در ادامه می‌توانید جدیدترین عکس های گوشی شیائومی Mi 9 را نیز تماشا کنید.

با جدا شدن برند Redmi از Xiaomi، حالا توجه کاربران به گوشی شیائومی می 9 معطوف شده است؛ پرچمدار جدیدی که در آینده‌ای نه‌چندان دور قرار است با امکانات ویژه رونمایی شود. چند روز پیش، مدیران به صورت رسمی از تجهیز گوشی Xiaomi Mi 9 به دوربین سه گانه پشتی خبر دادند. حالا نیز مدیر بخش محصولات یعنی وانگ تنگ (Wang Teng)، در پستی رسمی در شبکه اجتماعی Weibo اعلام کرده است که مسئولیت طراحی این پرچمدار جدید به “Mi Liu”، شخصی که گوشی Xiaomi Mi 6 را طراحی کرده بود، سپرده شده است.

بررسی چراغ مطالعه هوشمند شیائومی Mijia

گوشی شیائومی می 6
شیائومی می 6

به عنوان یادآوری، گوشی می 6 شیائومی از سرامیک زیرکونیا منحنی به عنوان متریال اصلی بدنه استفاده کرده است. در رویداد معرفی Mi 6، مدیران از نسخه ویژه نقره‌ای این تلفن هوشمند نیز پرده برداشتند که با بدنه‌ای با شیشه آینه‌ای که از چهار طرف به صورت منحنی طراحی شده بود، هر کسی را مجذوب خود می‌کرد. طراحی این گوشی مورد توجه بسیاری از کارشناسان نیز قرار گرفت و سبب شد تا این گوشی جوایز مختلفی از جمله iF Design Award را دریافت کند.

گوشی شیائومی می 9تجهیز گوشی شیائومی می 9 به اسکنر زیر نمایشگر

تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، گوشی شیائومی می 9 را همراه با دوربین سه گانه نشان می‌دهد. طی چند روز اخیر، این تصویر به تیتر شماره یک بسیاری از رسانه‌های معتبر تبدیل شده بود چرا که علاوه بر تایید به‌کارگیری دوربین سه گانه، بدنه شیشه‌ای و براق این اسمارت فون را نیز نمایش می‌داد. مورد جالب، عدم وجود اسکنر اثر انگشت در بخش پشتی است؛ در این صورت می‌توان گفت موبایل آینده شیائومی با اسکنر اثر انگشت درون‌صفحه‌ای تولید می‌شود.

گوشی شیائومی می 9فعلا اطلاعاتی از زمان عرضه، قیمت یا حتی مشخصات احتمالی گوشی شیائومی می 9 در دست نیست. با این وجود، احتمالا کاربران باید خود را برای 8 گیگابایت حافظه رم، 256 گیگابایت حافظه و تراشه اسنپدراگون 855 آماده کنند.

منبع: Gizchina