دستبند تناسب اندام Mi Band 4 NFC شیائومی راهی بازار جهانی شد

شرکت شیائومی یکی از برندهای مطرح تولیدکننده دستبند تناسب اندام بوده که هر سال نسل جدیدی از گجت پوشیدنی سری Mi Band خود را معرفی می کند. در سال 2019 شاهد رونمایی دستبند Mi Band 4 بودیم اما در ابتدا راهی بازار چین شد و خبری از عرضه جهانی آن نبود.

به تازگی شیائومی اعلام کرد که Mi Band 4 NFC با پشتیبانی ان اف سی راهی بازار جهانی شده است. در 11 ژوئن باید شاهد معرفی گجت پوشیدنی جدید Mi Band 5 باشیم. Mi Band 4 با NFC در ابتدا فقط در چین موجود بود ، اما TizenHelp گزارش می دهد که اکنون شیائومی گجت پوشیدنی خود را با قابلیت NFC در روسیه راه اندازی کرده است.

وب سایت شیائومی هشدار می دهد که در حال حاضر این قابلیت از Mastercard پشتیبانی می کند، اما وب سایت TizenHelp گزارش داده که این قرار است با Visa ، Google Pay و PayPal ادغام شود.

شیائومی و برطرف ساختن یکی از بدترین مشکلات Mi Band ها

Mi Band 4 با قابلیت NFC از 16 ژوئن در بازار عرضه می شود و با قیمت 58 دلاری در روسیه عرضه شد. برای مقایسه، گجت پوشیدنی استاندارد می بند 4 تنها 43 دلار قیمت دارد. شیائومی Mi Band 4 گزینه برجسته در زمینه دستبند تناسب اندام بوده و ما انتظار داریم در تابستان سال جاری جانشین آن را شاهد باشیم. بنابراین در این مطلب قصد داریم هر آنچه از Mi Band 5 را می دانیم مطرح کنیم. قطعا تاکنون گزارش های بسیاری بدست آمده و تا 11 ژوئن قرار نیست شاهد معرفی این دستبند تناسب اندام اقتصادی شیائومی باشیم.

شایعه شده است که شیائومی Mi Band 5 با صفحه نمایش لمسی 1.2 اینچی AMOLED بسیار بزرگتر عرضه خواهد شد. این گزینه نسبت به صفحه نمایش 0.95 اینچی شیائومی Mi Band 4 بزرگتر است، بنابراین امیدواریم که این امر موجب نشد تا با یک دستبند تناسب اندام سنگینی رو به رو شویم. صفحه نمایش جدید AMOLED همچنین شایعه است که کنتراست بیشتری نسبت به Mi Band 4 دارد.

شیائومی Mi Band 3 و Mi Band 4 هر دو از پشتیبانی NFC برخوردار هستند اما فقط در چین این گونه است. شایعات اولیه حاکی از آن بوده که Mi Band 5 پشتیبانی NFC را برای سایر نقاط جهان خواهد داشت. با این حال ، طبق گزارشی از TizenHelp ، ممکن بوده این گونه نباشد. NFC هنوز هم ممکن است تنها به نسخه چینی اضافه شود و شامل نسخه جهانی نگردد.

درصورتی که Mi Band جدید NFC را در سطح جهانی بدست آورد ، ما مطمئن نیستیم که فقط سیستم Mi Pay Xiaomi را پشتیبانی خواهد کرد یا اینکه از طریق Google Pay قابل دسترسی است ، اما یک چیز قطعی است: دسترسی به پرداخت های بدون تماس Mi Band 5 برای بسیاری از ما بسیار مناسب خواهد بود.

برای کسب جزئیات بیشتر پیرامون می بند 5 باید تا 11 ژوئن امسال منتظر ماند. قطعا شرکت شیائومی این دستبند را همچون نسل قبل در نسخه ان اف سی و بدون NFC عرضه خواهد کرد.