شرکت شیائومی بزودی از پنجمین نسل گجت پوشیدنی می بند رونمایی خواهد کرد. ساعتی که در واقع دستبند تناسب اندام است و از طراحی بهبودیافته و مشخصات کلیدی بهتر نسبت به قبل برخوردار است. تاکنون شایعات محدودی از آن منتشر شد و به تازگی تصاویر زنده محصول آینده شیائومی به بیرون درز کرد.

در این تصاویر شاهد دستبند تناسب اندامی هستیم که صفحه نمایش بیضی داشته و این طراحی را در نمونه های قبلی هم مشاهده کردیم. همچنین برای شارژ کافیست بخش صفحه نمایش را از بند جدا کرده و داخل یک داک شارژ جداگانه گذاشت.

پیش از این نیز اطلاعاتی درباره این دستبند منتشر شد. شیائومی Mi Band 5 قرار است در کنار ردیاب ضربان قلب، قابلیت اندازه گیری SpO2 (سطح اکسیژن خون) هم داشته باشد. همچنین ویژگی های بهداشتی اضافی شامل پیگیری روند قاعدگی بانوان هم شامل این دستبند تناسب اندام می شود.

گفته می شود که نسخه بین المللی از NFC پشتیبانی می کند ، که قبلاً منحصر به چین بود. با این حال، برخی از اطلاعات جدید در پشتیبانی جهانی NFC تردید ایجاد می کنند، نسخه جدید “Mi Smart Band 5” با شماره مدل XMSH11HM آشکار شده است.

Smart Band یا هماند دستبند هوشمند جدید شیائومی از دستیار هوش مصنوعی ، به ویژه Alexa برخوردار خواهد بود. در نسل های قبلی ، مدل های فروخته شده در چین دارای NFC و میکروفون برای دستیار دیجیتالی بودند ، اما این تنها با Xiao AI چینی زبان کار می کرد.

این دستبند هوشمند شیائومی نه تنها از طراحی جذابی برخوردار است، بلکه ویژگی های بهتری نسبت به نسل پیشین برای آن در نظر گرفته خواهد شد.

الکسا یک انتخاب بسیار بهتر برای نسخه جهانی است زیرا در حال حاضر هشت زبان را پشتیبانی می کند (شامل آمریکا ، ژاپن ، بسیاری از بخش های اروپا و هند). توجه داشته باشید که چون می بند جدید فاقد بلندگو است ، پاسخ‌های الکسا تحت متن خواهد بود.

پس از موارد فوق باید به صفحه نمایش به 1.2 اینچی رسید در حالی که صفحات کوچک می شوند (صفحه نمایش نسل چهارم 0.95 است). این می بند احتمالاً ابتدا در چین رونمایی می شود و چند ماه پس از ژوئن باید انتشار عرضه نسخه جهانی آن را داشت.

شیائومی درصدد است هرسال نسل جدیدی از می بند خود را معرفی کند می بند جدید نیز یک نسخه ارتقایافته در مقایسه با نسل پیشین بوده و باید انتظارات بسیاری داشت. انتظاراتی که پیش بینی می شود بیشتر آنها به واقعیت تبدیل شود.