شرکت شیائومی بزودی دستبند تناسب اندام جدید خود را به نام Mi Band 5 رونمایی می کند. دستبند هوشمندی که نسل جدید Mi Band 4 بوده و از طراحی و مشخصات بهبودیافته بهره می برد. براساس گزارش تازه انتشاریافته این دیوایس قرار است با 7 ویژگی دیگر راهی بازار شود.


شیائومی در صفحه ویبو خود به 7 ویژگی جدید Mi Band 5 پیش از رونمایی اشاره کرده است که نشان می دهد این دستبند گزینه برجسته ای نسبت به نسل قبل خود است.
7 ویژگی شامل موارد زیر می شود:
• صفحه نمایش داینامیک اولد بزرگ
• شارژر مغناطیسی
• فناوری های بی سیم پرداخت QuickPass و NFC UnionPay
• قابلیت استفاده به عنوان شاتر دوربین
• سنسور سنجش اکسیژن خون
• 11 حالت ردیاب ورزشی
• حالت بهداشتی ویژه بانوان
یکی از قابلیت های قابل توجه می بند 5 سنسور سنجش اکسیژن خون است. این سنسور کمک می کند تا فرد سطح استرس و تنفس خود را کنترل کند. پیشتر شیائومی مشخص کرده بود این ویژگی با دستیار هوشمند الکسا یکپارچه است.
پیش بینی می شود این ویژگی را در نسخه جهانی شاهد باشیم و نسخه چینی فاقد این ویژگی است. یکی از ویژگی جالب دستگاه می بند 5 شارژر مغناطیسی بوده که پیشتر در می بند 4 قرار نداشت. در می بند 4 افراد می بایست قالب شارژ را از دستبند جدا می کردند و سپس به شارژ می پرداختند اما در می بند 5 با وجود شارژر مغناطیسی این ویژگی تغییر یافته و افراد که در نسل قبلی شاکی بودند دیگر چنین مشکلی را شاهد نیستند.
می بند 5 از نمایشگر 1.2 اینچی اولد برخوردار است که نسبت به می بند 4 بیش از 20 درصد صفحه نمایش بزرگتری خواهد داشت. پیشتر گزارشی منتشر شد که نشان می داد 5 قابلیت ردیاب ورزشی جدید به می بند 5 افزوده خواهد شد.
شایان ذکر بوده این گجت پوشیدنی در رنگ زرد، قرمز، مشکی، سبز در 11 ژوئن امسال معرفی و تابستان راهی بازار می شود.


شرکت شیائومی هر سال نسل جدیدی از دستبند تناسب اندام می بند خود را معرفی و عرضه می کند. در این بین قصد داشته بزودی نسل جدید دستبند خود را به نام Mi band 5 معرفی کند. گجت پوشیدنی که از ویژگی های بزرگی برخوردار بوده و باید آن دستبند تناسب اندام برجسته برند چینی دانست.
روز گذشته شیائومی اولین تیزر می بند 5 را منتشر کرده و همچنین در ویبو هم چند تصویر جدید منتشر شده که اطلاعات جدیدی ارائه می داد. در گذشته می بندها به شکل نامطلوبی شارژ می شدند، برای مثال کاربران می بند می بایست با حذف پنل صفحه نمایش و اتصال آن به داک شارژ، این دستبند را شارژ می کردند اما در نسل جدید قرار است با کمک شارژر مغناطیسی و از طریق پورت مستقیم شارژر، این گجت پوشیدنی شارژ شود.


مدتها بود که طرفداران می بند در انتظار افزودن این نوع شارژر بودند و در نهایت Mi band 5 با چنین ویژگی از راه خواهد رسید.