دستبندهای سلامتی شیائومی که به نام می بند در بازار مشهور هستند، با داشتن سنسورهای مختلف قادر به دنبال کردن وضعیت های مختلف شما بوده و می تواند بسیار کاربردی باشند. همانطور که می دانید، شما برای استفاده کردن از این دست بندها ابتدا باید آن ها را با نرم افزار مخصوص نصب شده بر روی گوشی هوشمند هماهنگ کرده و سپس بتوانید که از امکانات آن بهره مند شوید. اما بعضی از مواقع است که ممکن است این دست بند از گوشی شما به اصطلاح آنپیر یا جدا نشود. در این مطلب قصد داریم که روش حل این مشکل را برای شما ارائه دهیم.

آموزش کامل کار با شیائومی می باکس نسخه گلوبال

برای اتصال گوشی به دستبندهای سلامتی شیائومی ، می بایست در اپلیکیشن می ‌فیت یک حساب کاربری ساخته و هنگام اضافه کردن دستبند در اپلیکیشن، به شبکه اینترنت متصل باشید تا عملیات پِیر یا جفت شدن با موفقیت انجام شود. شیائومی برای جفت کردن می ‌بندها، یک وبژگی امنیتی درنظر گرفته و آن هم از این قرار است که زمانی که دست بند را با یک گوشی جفت کردید، شخص دیگری نتواند آن را با گوشی خود جفت کرده و اقدام به استفاده کردن از آن کند. برای جفت کردن با گوشی دیگر، دست بند شیائومی حتما باید از گوشی اولی آنپِیر یا جداسازی شود. این ویژگی هنگام گم شدن دستبند و یا به سرقت رفتن آن بسیار کاربردی می باشد، ولی برای کاربران فراموش کار دردسرهای فراوانی دارد؛ چرا که برخی از کاربران اطلاعات حساب کاربری خود را فراموش می‌ کنند و بدون اینکه دست بند را جدا کنند، از حساب خود Logout می ‌کنند. همچنین برخی دیگر گوشی خود را ریسِت می ‌کنند و یا آن را می ‌فروشند، بدون اینکه دست بند را از گوشی جدا کنند. بنابراین اپلیکیشن Mi Fit اجازه جفت شدن مجدد را به شما نداده و پیغامی با محتوای جفت شدن این دستگاه با گوشی دیگر را به شما نمایش داده و از شما می خواهد که عملیات جداسازی را انجام دهید.

مرحله اول:

ابتدا اپلیکیشن Mi Fit را از روی گوشی هوشمندتان حذف کرده و پس از روشن کردن بلوتوث و GPS دستگاه، از طریق راه های مختلف موجود اقدام به نصب نرم افزار Notify & Fitness For Mi Band  بر روی گوشی هوشمندتان کنید.

مرحله دوم:

دست بند سلامتی را در نزدیکی های گوشی قرار داده و اجاره دهید که پس از جستجو کردن، دست بند شما را پیدا شود. پس از این نرم افزار به صورت خودکار وارد مرحله بعدی خواهد شد.

مرحله سوم:

در این صفحه، اطلاعات مربوط به جنسیت، تاریخ تولد، قد و وزن خود را وارد کرده و فلش بالای گوشی را لمس کرده و گزینه OK را انتخاب کنید.

مرحله چهارم:

در این بخش لازم است که کمی صبر کنید تا نرم افزار اطلاعات را از دست بند هوشمند شما دریافت کرده و روند پیشرفت به 100 درصد برسد.

مرحله پنجم:

زمانی که نوار آبی رنگ موجود در پایین صفحه، نمایش داده شود، اطلاعات می بند به صورت کامل دریافت شده و شما می توانید که این اطلاعات را در این اپلیکیشن مشاهده کنید.

نرم افزار (اندروید)