Mi Mix 3 5G اولین گوشی هوشمند 5G شیائومی است که در ابتدا در اروپا عرضه شد و پس از آن در چین راه اندازی شد. این گوشی با رابط کاربری MIUI 10 مبتنی بر Android Pie عرضه شده است. اما این گوشی نه MIUI 11 و نه اندروید 10 را دریافت نکرده است اما در ماه جولای این شرکت اعلام کرده است که گوشی Mi Mix 3 بروزرسانی رابط کاربری MIUI 12 را دریافت خواهد کرد. در نهایت همانطور که وعده داده شده بود، این شرکت از هفته گذشته به روزرسانی MIUI 12 را برای کاربران این گوشی هوشمند ارسال کرده است. در واقع گوشی Mi Mix 3 با فناوری 5G به طور مستقیم از رابط کاربری MIUI 10، رابط کاربری MIUI 12 را دریافت خواهد کرد. در ادامه جزییات بیشتر در رابطه با انتشار آپدیت رابط کاربری MIUI 12 برای گوشی Mi Mix 3 با فناوری 5G را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

Xiaomi Mi Mix 3 5G پشتیبانی نرم افزاری مناسبی را به عنوان اولین تلفن هوشمند 5G شرکت شیائومی دریافت نکرده و دستگاهی از سری محبوب Mix به دلیل همین موضوع با آمار ضعیف فروش روبرو شده است. اما در نهایت یک دادخواست در Change.org و درخواست‌های مکرر کاربران باعث شد که شیائومی MIUI 12 را برای این گوشی هوشمند ارائه دهد. با این حال سیستم‌عامل اندروید این گوشی همچنان اندروید پای است.

این به روزرسانی در حال حاضر برای نسخه اروپایی (EEA) گوشی Mi Mix 3 با شماره ساخت V12.0.1.0.PEMEUXM (از طریق Xiaomi Firmware Updater) در دسترس است. MIUI ساخته شده برای این گوشی هوشمند در دو نسخه دیگر یعنی نسخه جهانی و چین نیز وجود دارد که در حال حاضر برای این دو نسخه بروزرسانی ارائه نخواهد شد و فقط نسخه اروپایی از این بروزرسانی بهره‌مند خواهد شد.

اگرچه Mi Mix 3 5G اکنون MIUI 12 را دریافت کرده است، اما طبق گفته‌های شیائومی این گوشی از اندروید 10 بهره‌مند نخواهد شد. این موضوع خبر بدی برای کاربران این گوشی‌های هوشمند بوده است زیرا در اوایل سال گذشته نسخه بتای Android Q در اختیار کاربران قرار گرفته بود اما هرگز نسخه اصلی این بروزرسانی را دریافت نکردند. اگر شما عزیزان از کاربران گوشی Mi Mix 3 با فناوری 5G هستید می‌توانید نرات خود را در رابطه با عدم دریافت بروزرسانی اندروید در این گوشی با ما به اشتراک بگذارید و همچنین تجربه استفاده از رابط کاربری MIUI 12 بر روی اندروید ۹ را بیان کنید.