احتمال عرضه گوشی هوشمند شیائومی Mi Note 10 در اواخر ماه اکتبر

ابتدا در ژانویه سال 2015، شرکت شیائومی گوشی هوشمند Mi Note و Mi Note Pro را معرفی نمود. سپس در اکتبر سال 2016 از گوشی هوشمند Mi Note 2 همراه با اسمارتفون جدید Mi Mix رونمایی کرد. گوشی هوشمند Mi Note 3 آخرین اسمارتفون از خانواده ی خود بوده که در ماه سپتامبر سال 2017 روانه ی بازار شد.

طبق گفته های مدیرعامل شرکت شیائومی، این کمپانی برنامه ای جهت توسعه ی خانواده ی Mi Max و Mi Note ندارد. اما با توجه به اخبار منتشر شده از چندین خبرگزاری معتبر کشور چین، این برند در اواخر ماه اکتبر و با راه اندازی گوشی هوشمند Mi Note 10 دوباره این سری را زنده خواهد کرد.

مقایسه جامع پرچمداران سری 9 شیائومی

متاسفانه در حال حاضر هیچ گونه اطلاعاتی از ویژگی های گوشی هوشمند Mi Note 10 منتشر نشده است. اما به توجه به سخت افزار قوی نسل های گذشته ی آن می توان به این نتیجه رسید که این اسمارتفون نیز از سخت افزار قدرتمندی بهره خواهد برد.

با توجه به گزارشات منتشر شده، رابط کاربری MIUI 11 از قابلیتی جهت تغییر نرخ تازه ­سازی سود می برد. پس می توان نتیجه گرفت که اسمارتفون آینده برند شیائومی علاوه بر نرخ فریم 60 از نرخ فریم 120 هرتز نیز پشتیبانی می کند.

به علاوه این گزارشات نشان می دهند که جدیدترین نسخه ی رابط کاربری MIUI از ویژگی های tele 5x و ultra tele استفاده می کند. ویژگی هایی که زوم 50 برابر را در اختیار دوربین اسمارتفون قرار خواهند داد. بررسی های دیگر نشان می دهد که به احتمال زیاد رابط کاربری MIUI 11 از فیلمبرداری 8K با نرخ به­روزرسانی 30 فریم پشتیبانی می نماید.

البته هیچ کدام از گزارشات منتشر شده توسط شرکت شیائومی تایید نشده و باید منتظر اطلاعات بیشتری در این رابطه باشیم.