تی وی باکسهای شیائومی یکی از محصولات پرطرفدار این برند مطرح هستند که رابطی بین تلفن همراه و تلویزیون هوشمندتان است.

معرفی قفل هوشمند شیائومی

تی وی باکس شیائومی نسخه‌ی Enhanced نیز همانند سایر تی وی باکس‌های شیائومی با رابط کاربری به زبان چینی عرضه شده است. در این آموزش، روش تغییر زبان چینی تی وی باکس به زبان انگلیسی را همراه با تصاویر شرح داده‌ایم. با ما همراه باشید.

پس از اتصال کابل HDMI، حافظه‌ی فلش، کیبورد USB و دنگل RF برای موس و گیم‌پد، و پس از روشن کردن دستگاه، چند متن به زبان چینی خواهید دید؛ OK را فشار دهید تا وارد صفحه‌ی لیست وایفای‌ها شوید.

یکی از وایفای‌ها  را انتخاب و کلمه عبور مربوط به وایفای را وارد کنید.

پس از این کار و لود شدن تی وی باکس، صفحه زیر نمایش داده خواهد شد که در آن تمامی جملات چینی هستند. در سیستم عامل‌های مختلف، امکان دارد متون و تصاویر کمی با هم تفاوت داشته باشند.

برای تغییر زبان باید نرم‌افزار Shafa Market را دانلود نموده و آن را به یک فلش مموری انتقال دهید. اکنون فلش مموری را به تی وی باکس متصل کنید و پس از چند ثانیه، یک پنجره مانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد. دکمه‌ی سمت چپ را انتخاب کنید تا وارد قسمت مدیریت فایل‌ها شوید.

فایل ۰٫shafaguanjia_138.apk را انتخاب کنید.

یک پیغام هشدار نمایش داده خواهد شد. زیرا نصب نرم‌افزارهای شخص ثالث به خاطر دلایل امنیتی غیر فعال است. باز هم دکمه سمت چپ را انتخاب کنید.

وارد صفحه‌ی تنظیمات اندروید خواهید شد. مطابق تصویر زیر، گزینه‌ی هایلایت‌شده را انتخاب کنید.

اکنون به عقب برگردید و نصب را کامل کنید. مطابق تصویر زیر، دکمه سمت راست را انتخاب کنید تا Shafa Market اجرا شود.

از منوی بالا، گزینه‌ی 我的应用 را انتخاب نموده و روی دکمه‌ی 设置 (تنظیمات) کلیک کنید.

سپس وارد صفحه تنظیمات اندروید خواهید شد. که البته همه متون به زبان چینی است. آیکون کره‌ی زمین (تنظیمات زبان) را انتخاب کنید.

سپس گزینه‌ی اول را انتخاب کنید.

در صفحه‌ی بعد، چهار زبان برای شما نمایش داده خواهد شد. زبان انگلیسی (English) را انتخاب کنید. کار تمام است!