شیائومی گوشی هوشمندی با فناوری شارژ 100 واتی معرفی می کند

شرکت شیائومی را می توان از پیشگامان صنعت تلفن هوشمند دانست. برندی که در سال های گذشته برندهای جدیدی تاسیس کرده که هر یک با هدفی تاسیس شدند. ازجمله آنها باید به ردمی، بلک شارک، پوکوفون و چندی دیگر اشاره کرد. در مارس سال 2019 این شرکت چینی فناوری شارژ سریع 100 واتی توربو شارژ را معرفی می کند. فناوری که یک گوشی هوشمند با باتری 4000 میلی آمپرساعتی در طی 17 دقیقه به شارژ کامل خواهد رسید.

به تازگی یکی از منابع نزدیک شیائومی فاش کرده که این شرکت در آینده نزدیک اولین تلفن هوشمند با فناوری شارژ سریع 100 واتی خود را معرفی می کند. متاسفانه این منبع مشخص نکرده کدام گوشی است که چنین ویژگی دارد. برخی پیش بینی می کنند آن مدل Mi Mix 4 پرچمدار بوده که برنامه ریزی شده در اواخر سال 2020 راهی بازار شود. البته باز هم پیدا نیست کدام مدل چنین ویژگی دارد.

شیائومی به دنبال رسیدن رویای چندین ساله

طبق اطلاعات قبلی منتشر شده ، شارژ فوق العاده 100 واتی تنها 17 دقیقه طول می کشد تا یک باتری 4000 میلی آمپر ساعتی به طور کامل شارژ کند. اگر این فناوری در تلفن های تجاری قابل استفاده باشد ، می توان مدت زمان انتظار ما برای شارژ گوشی هوشمند را به شدت کم کند.

یک آشکارساز مشهور چینی که با نام مستعار Digital Chat Station در شبکه اجتماعی Weibo فعالیت می کند، ، جزئیات جدیدی مربوط به پردازنده اسنپدراگون 875 کوالکام فاش کرده است. گفته شده گوشی هایی که دارای این چیپ هستند از فناوری شارژ سریع 100 واتی می توانند پشتیبانی کنند. همچنین افزوده شده که از سال 2021، گوشی های هوشمند گیمینگ با پردازنده پرچمدار اسنپدراگون 875 از فناوری شارژ سریع 100 واتی پشتیبانی خواهند کرد.

جزئیات بیشتری در کار نیست و پیش بینی می شود شیائومی اولین شرکتی باشد که از این فناوری سریع شارژ بهره خواهد گرفت. شایان ذکر است که می میکس 4 شیائومی پرچمداری بوده که از سخت افزاری بسیار قدرتمند بهره می برد. گوشی که دارای پردازنده اسنپدراگون 865 پلاس بوده و با حافظه رم 12 یا 16 گیگابایتی راهی بازار خواهد شد.

باتری آن احتمالا 5000 میلی آمپریست و اطلاعات دقیق و کافی از این مدل شیائومی در دست نیست تا به آن پرداخت. به هر حال باید منتظر ماند در آینده نزدیک شیائومی و دیگر رقبا این فناوری نسل جدید شارژ را به کار گرفته و شایعات را به فراموشی بسپرند.